Karamela-6.kapitola-"NA VÁŽKÁCH"

11. dubna 2009 v 13:45 | Lady Letty |  --->Karamela
Šestý dílek je tu...Je trošku kratší ale já vám to večer vynahradím xD Přeju všem hezké čtení =o) A pustťe si k tomu tuhle písničku od Paramore ▼ (imeem zase nejde)
Musím se přiznat, že právě podle ní jsem tenhle dílek psala =o)
(jinak klik c.č.)

S posledním zvoněním vyrazila Kleo ze třídy jako první. Nebýt Samanty a ostatních, byla bych se za ní rozběhla a utěšovala jí. Ale když jsem vykročila v těsném závěsu za Kleo, všichni na mě nechápavě zírali.
Nechtěla jsem si udělat zle. Jsi sobecká a myslíš jenom na sebe, ozval se mi v hlavě přísný hlásek. Zlobila jsem se na celý svět. Na sebe, že jsem takový srab, na Samanthu, že udělala to, co udělala, na ostatní ze třídy, že se chovali hrozně.
Nevěděla jsem jak se mám po tom incidentu chovat k Samantě. Jako vždycky se na mě cestou ze školy zavěsila.
"Co ti je?" prohlásila otráveně, jako by ji to vůbec ve skutečnosti nezajímalo. Nemohla jsem jí přece říct, že je hnusná kráva, která šikanuje. Zabila by mě a rozřezala na malé kousíčky a dala by mě do mixéru. Nebo něco podobného.
Ne, to by neudělala, ale moc dobře jsem věděla, že by mě začala k smrti nenávidět. Panebože, co se to s ní stalo?! Byla přece od první třídy moje nejlepší kamarádka. Vždycky jsme všechno dělaly spolu. Chodila jsem k Samantě domů a bavily jsme se o takových těch holčičích věcech, zatímco mi lakovala nehty nebo mě líčila. Prohlížely jsme si dívčí a módní časopisy, smály se Samantině bratrovi Lukovi, večer se koukaly na Přátele a jedly brambůrky. Potom jsme se v pyžamu odebraly do Samantina pokoje do její obrovské postele. Povídaly jsme si do půlnoci strašidelné historky a usínaly jsme vedle sebe schoulené jako opravdové kamarádky. Ta stará Sam byla tak fajn. Tak fajn a obyčejná, na nic si nehrála a já ji měla moc ráda.
Ale jakmile jsme nastoupily do šestky, hrozně se změnila. Najednou se chovala povrchně, protivně a povýšeně. Už se nesmála hloupým vtipům, které jsem jí vyprávěla. Přestala nosit vytahaná trika na doma a ohrnovala nos nad brambůrky a začala držet dietu. Nesnášela moje oblečení, zásadně jsem před ní musela chodit v tom, co mi vybrala ona. Cítila jsem, že se ode mě najednou vzdaluje, protože je jiná. Změněná. A příšerně mě to bolelo.
"Nic," odpověděla jsem Samantě.
"Na to teda moc nevypadáš. A co sis to vybrala za lesk na rty? Je příšernej!"
Tak a už je to zase tady.
"Jenom protože se nelíbí tobě, neznamená to, že ho nesmím nosit já," odsekla jsem, aniž jsem si to uvědomila. Prudce jsem vyrazila na přechod, nezpozorovala jsem, že je červená.
A pak jsem uslyšela skřípění brzd….


A otázky nakonec

  • Jak byste se chovali k Samantě, být v kůži Maryllin?
  • Co se vám líbí a nelíbí?
  • Jaká část dílku se vám líbí nejvíc?
Díky

Lady Letty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mipala Mipala | 11. dubna 2009 v 14:42 | Reagovat

Asi byych jí řekla co si o ní myslim( já jako upřímnej človek co neumí lhát.. pár kamaradů sem kvuli tomu ztratila ale nemůžu za to že neustojej pravdu když jim to řekně nekdo do očí)
mas užasnej styl psaní už se těšimm jak to bdue dáll...:-)

2 Floess Floess | Web | 11. dubna 2009 v 16:15 | Reagovat

1)Co na srdci to na jazyku, pěkně bych ji v metla do obličeje co si o ni myslím:).
2)Líbí së mi vše:)
3)která část?:D jak asi popisovala Sam když byla fajn a obyčejná xD a poslední odstaveček :). šikovná maryllin

3 Lady Letty(webmaster) Lady Letty(webmaster) | 11. dubna 2009 v 21:06 | Reagovat

Děkuju zase za komentáře =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Layout: © Lady Letty