Listopad 2009

Už zítra

28. listopadu 2009 v 19:49 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Dneska je poslední den, kdy je mi třináct. Děsivý!
Ale že by starostí ubývalo, to se vůbec nedá říct. Mou každoroční starostí je, co koupit ostatním za dárek k Vánocům. Nejhorší je, když vám řeknou, že nic nechtějí a nepotřebují. To jsem pak opravdu slušně řečeno v háji a inspirace se nedostavuje. Ráda bych věděla, jak nakupují ostatní.
Mě vůbec nic nenapadá. Říkám si, že mám na to ještě část měsíce, což je dost dlouhá doba, ale na druhou stranu krátká. Když se podívám, jak to utíká doteď, jak SAKRA stihnu ani ne za měsíc nakoupit všechny dárky? Měla jsem začít nakupovat už na začátku září, abych se nemusela teď stresovat. Jenže ačkoli si tohle říkám každej rok, nikdy to nesplním. Něco mě v tu dobu přesvědčuje, že kupovat dárky sotva skončilo léto, je hloupý a ostatní by mě považovali za blázna. Takže to odkládám s tím, že je ještě času dost, až to zase skončí takhle. No, jsem prostě nepoučitelná a nechám se pak deptat každou vánoční reklamou, které už přicházejí na začátku listopadu, jež mi připomíná můj dosavadní problém a jakoby na mě křičela: Já jsem v pohodě, těším ostatní, ale ty jsi jim ještě nic nekoupila!
Půjdu se uklidnit posloucháním nějaké muziky. Času dost.

Letty

Los experimentos...

28. listopadu 2009 v 19:35 | Lady Letty |  -Co je nového?
Ahojky,
malí velcí snílci.
Týden docela rychle uběhl a já napravuji svou týdenní neaktivitu.
Všimli jste si, že se v menu objevila nová věc a to KNÍŽKA MĚSÍCE ? Je to funkce, která vykazuje knížky z mé četby. Sem budu jednou měsíčně zapisovat nějakou knihu, která se mi líbila. Samozřejmě vám nic nevnucuju, ale možná by se vám hodil typ, co číst.
Úplně první knížkou, již sem zapíšu je Můj Příběh (Deník dívky z roku 1912)-Titanic Je to velice zajímavé zpracování jedné z nejznámějších katastrof. Knížku vypráví dívka, která si jakoby zapisuje všechny své zážitky do deníku. Tato dívka skutečně existovala a její deník také! Zpracovala jej Ellen Emerson Whiteová. Pro ty, kteří nemají v oblibě bichle, mám dobrou zprávu- tato kniha je opravdu tenká a taky s ilustracemi na konci, takže žádná tlustá encyklopedie se nekoná x)


Zatím se mějte fajnově!

Svit Magie-6.kapitola-PROHLÍDKA

21. listopadu 2009 v 15:14 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Jak jsem slíbila, tak taky dělám x)
Příjemné čtení x)

Čas...

13. listopadu 2009 v 20:24 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Čas se valí jako masa vody při povodních.
Nejde ho zastavit a jít proti proudu, vzpomínat na chyby, které jsme udělali, může ublížit. Stejně tak jako poučit.
Když si zase vybavím všechny ty krásné vzpomínky, věci, které už nejsou a už je nikdy neprožiju, mrzí mě to. Kdybych měla ale možnost je prožít znovu, myslím si, že už by nic nebylo takové jako předtím. Proto je dobré, že zůstávají jen v mých vzpomínkách.
Ale čas hrozně rychle utíká, což je...jak to říct...stresující.
Zvláště když ho promarním, prožiju nebo jsem nucena prožít den ve stereotypu. Pak si uvědomím, že celý den nestál v podstatě za nic. Nemám žádný záchytný bod-bod, který by mi upevnil vzpomínku na ten den. Všechny dny mi pak splývají dohromady, jako nepřehledná časová přímka, nedávající žádný smysl.
Někdy bych chtěla čas přetočit. Dopředu, přes všechny nepříjemné záležitosti. Dozadu, abych mohla opravit to, co jsem pokazila. Ale to by pak bylo času málo anebo zase všechno perfektní.
Chápete jak to myslím?
Možná ne.
Možná, že to chápu jen já.
Vlastně je to jedno.
Potřebovala jsem se vypsat.
Zabít čas, který zabíjet nechci.

La-Le

Svit Magie-5.kapitola-ROZLOUČENÍ

7. listopadu 2009 v 19:15 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Tak sem zase píšu po dlouhé době...ale zatímco jsem nepsala sem, pilně jsem psala SV...No a tak tu máte pátou kapitolu x) Krásné čtení.
  Je mi divně...a smutno...

3. listopadu 2009 v 21:04 | Lady Letty |  Kousek z mého života
A nevím proč...
Teda pár důvodů by tu bylo, ale nevím jestli jsou natolik vážné, abych se jimi trápila?
často lituju, že mám takovouhle povahu. Všechno se hrozně beru a taky hrozně beru na sebe starosti ostatních...¨Chtěla bych být trochu flegmatička...jenže už se nepředělám. No, někdy říkám: Bohužel.
Ach jo.

Ahoj x)

2. listopadu 2009 v 16:20 | Lady Letty |  -Co je nového?
Ahojky,
moji malí velcí snílci.
Omlouvám se, že tak zanedbávám činnost na blogu.
Ale...Potřebuju se s vámi o něčem poradit ▼

Myslím si, že "Narozeniny" už jsou mrtvý poupě...xD Teda respektive, pokus; příběh, který nemám promyšlený-a to je chyba, jelikož se mi v něm už pak horko těžko pokračuje.
No, stejně měl být sci-fi, ale zatěžovat vás dvěma sci-fi příběhama¨bych nechtěla.
A tak jsem myslela, že oproti Svitu Magie by tu probíhal jiný příběh (nějak se stalo pravidlem, že tu jsou vždycky dva). Ačkoli se to možná zdá složité, mám k tomu dva pádné důvody:
  1. Není občas na škodu číst taky jinou věc, než pořád ten samý dlouhý příběh (SV)
  2. Někdy mám náladu psát jeden z příběhů, poté zase druhý. Když se na čas seknu v tom jednom, můžu sem dávat druhý.
Pochopili jste mě? Aspoň trošičku? xD

A teď to jen a jen záleží na vás: ANO nebo NE-piště svůj názor.
Layout: © Lady Letty