Březen 2010

30.3. 2010-Národní Muzeum

30. března 2010 v 18:04 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Slíbila jsem, že sem o dnešku něco napíšu, ale rozhodně nezaručuju, že to bude zábavné či ne.

Vždycky mám takový zvláštní pocit, když někam jedu místo školy. Je příjemné být vyhozená ze stereotypu dnů a očekávat nějaké zážitky.
Do Prahy se cestovalo vlakem, což je můj oblíbený dopravní prostředek, ani nevím proč x)  Cestu jsem si nechala ubíhat před očima, chvilku jsem se bavila s ostatními a chvilku poslouchala písničky ve sluchátkách.
Od Hlavního Nádraží to je k muzeu jenom kousek. Překvapilo mě, kolik škol přijelo na tuhle
muzeum
výstavu. Lidé se táhli od vchodu až dolů po velkých schodech. Nikdy jsem si moc Národní muzeum neprohlížela, když jsem byla na Václaváku, snad jenom "koně" xD Působí tak trochu majestátním
dojmem. Velká, známá a starodávná budova. Uvnitř jsem byla jenom jednou a moc jsem si na to nevzpomínala, ale když jsem vstoupila dovnitř do té haly, kde se kupili další a další lidé, připadalo mi to hodně povědomé a začala jsem si vybavovat pár útržků. Vpisovala jsem si do paměti schody s červeným kobercem, nazlátlou atmosféru tohoto místa.
Dostali jsme hodinu na to, abychom si splnili zadané úkoly. Hodina se mi zdála dost málo a opravdu byla.
V přízemí (pokud se tomu dá tak říkat) byl náš hlavní cíl-výstava Planeta Země. Myslela jsem si, že to bude něco obyčjného, prostě jen nějaký kameny, fotky, zpodobnení první živočichové...Ve skutečnosi to bylo mnohem víc. Velké tabule s informacemi o naší soustavě, planetách, Slunci, asteroidech, zemětřesení, vulkanismu, prvních rostlinách, prvních živočiších, prvních lidech...a spoustu dalšího. Uprostřed vstupní místnosti, která se větvila na dvě stany výstavy, "protékala láva". Z obrovské umělé sopky vedla zasklená cestička, v níž byla podsvícená oranžově nějaká  hmota, připomínající lávu. xD No nevím, jak to popsat. xD Po jakési plošince se mohlo
vyjít trochu nahoru a sledovat na "televizi" "Velký třesk" Nejlepší byla obrazovka znázorňující zemětřesení-mohli jste si před ni stopnout na místo, kde se to třáslo jako zemětřesení. Zážitek xD Kamarádku zaujal velká kostra dinosaura (nebo co to bylo). xD Kromě toho jsme tu naráželi i na dotykové hry týkající se určitého témata-škoda, že jsem neměla možnost si je vyzkoušet.
Potom jsme vyšli a vydali se do patra se zoologií, kde bych se zdržela klidně déle, ale měli jsme málo času prohlédnout si všechna ta zvířata za vitrínou, takže bohužel x/.
Opustili jsme muzeum a vydali se po Václavském náměstí dolů. U velikonočních trhů jsme dostali rozchod jenom na hodinu(no jo no xD). Většinu toho jsme zabraly s kamarádkami obědem v McDonaldu, takže jsme pak stačily jen proběhnout knihkupectví (ach jo! Ty knížky! Takových knížek a já tam nemohla být déle xD) a C&A.
Zpáteční cesta byla lepší, jeli jsme v kupé, což je vždycky sranda. xD Zpátky k nám jsme přijeli na minutu přesně, jak jsme to měli zapsáno-to se jen tak nestává! xD

Takže. Můj celkový dojem: lepší než jsem čekala, ale horší s tím časem. Na druhou stranu jsme se vrátili v době, kdy bychom měli první hodinu odpoledky xD Hahá. Navíc, dějepis mi vážně nescházel.
Doufám, že vy, kteří tam pojedete, nebo se tam chystáte jet, si to užijete x)

Gratuluju, pokud jste přelouskali tento článek. Mise splněna. xD

Vaše Lady Letty


Za obrázek děkuji: http://poilar.deviantart.com  Tentokrát jsem nechala fotoaparát doma. x)


Crazy girl....Yes, I am.

29. března 2010 v 19:36 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci,
jakpak se máte?
Moje myšlenky uhánějí k zítřku (k výletu) a taky k prázdninám. Na letošní Velikonoce se docela těším. S kamarádkou možná budeme pořádat filmový den u nás doma xD (pokud se nic nezkazí, tak sem o tom pak napíšu). Navíc mě čeká o dva dny navíc dlouhého spaní. Nepočítám Velikonoční pondělí xD
Dneska odpoledne jsem se odhodlala něco nakreslit, ale nehodlám to sem zveřejňovat, jelikož je to vážně pro mě nebo spíš: od kreslení jsou tu jiní. xD
Jak tak přemýšlím, ještě jsem ani nešáhla (nesáhla?/nešáhla?) na Svit Magie *stydí se*-vy to snad pár týdnů přežijete x)
two hearts
Víte, že příští měsíc mému blogu bude jeden rok? Páni, nemůžu uvěřit, jak strašně to letí. Samozřejmě vám v dubnu neopomenu připomenout mé první spáchané příběhy na tomto blogu a další věci pro ty, kteří tu nebyli od začátku (většina xD).
Já nevím, co bych ještě napsala. V sobotu jsem byla na oslavě narozeniny sestry mojí kamarádky, ještě teď na to se smíchem vzpomínám někteří lidé vědí přesně, co myslím! xD. Byli jsme nahoře v podkroví. Ještě to tam mají nezařízené, ale aspoň tam bylo více prostoru. Mmm, co já bych dala za ten pokoj, vlastní! xD

Fotka vznikla večer při jedení preclíků. xD Vylomila jsem ty vnitřní kousky a vzniklo srdíčko-námět na fotku xD

To teda nebyl moc dlouhý článek, tedy aspoň na mě, že?

Mějte se fajnově!

  • Jakou máte nejlepší/nejbláznivější/..., velikonoční vzpomínku?

When I´m happy

26. března 2010 v 22:03 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Doufám, že vás ještě neomrzelo číst tyhlety články s mým typickým počátečním pozdravem xD
Jakpak se máte? Jsem moc ráda, že už je pátek, potřebuju ty hodiny přes týden dospat. Zítra tu asi celé odpoledne nebudu, ale aspoň že dopoledne můžu zůstat v posteli. Já jsem zkrátka člověk lenošivý. To neznamená, že bych neměla sport ráda, ale spíš jsem v něm neschopná, a proto ho nemám ráda...teda,asi mě nechápete, co? xD No, raději to neřešte, vždyť už je po půl desáté večer a navíc pátek, takže si moje mozkové buňky dávají pohov a tím pádem tady plodím jakési nesmysly, ze kterých se snažím poskládat ještě nesmyslnější článek. xD
boty
Dneska jsme se couraly s kamarádkou venku (díky, že mi svěřila autorský práva na fotku jejích bot xD), už mi to připomínalo trošičku léto, krásné staré časy x) Příští týden jsou naštěstí prázdniny, takže se bude něco podnikat xD
Možná pojedu se školou do Drážďan, na výlet. Má to být do jakési galerie, jejíž jméno jsem zapomněla x) Nejsem člověk, který by uměním pohrdal, takže mi to nevadí. Jsem ráda, že se (možná) podívám na místa, kam už třeba nikdy v životě nepojedu, ačkoliv mám spoustu plánů, jak pojedu sem a támhle...
Příští týden se taky jede do Národního muzea. Byla jsem tam jenom jednou a asi to bylo zajímavé. I když tentorkát se mi tam zrovna dvakrát nechce, ale snad bude výstava "Planeta Země" zajímavá.
Myslím, že už raději článek budu končit. (přiznejte si to, vždyť jste se s úlevou dočetli sem xD anebo jste si přečetli jenom tohle xD)

  • Jaký jste typ? Galerijní, divadelní, baletní, operní, knížkový,(doplňte dle své představivosti)....? xD

Svit Magie-15.kapitola-NEDŮVĚRA

23. března 2010 v 19:00 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Tak x) Konečně jsem dneska provedla závěrečná poopravení 15.kapitoly Svitu Magie a dávám ji sem x)
Užijte si ji x) Můžete chválit nebo kritizovat (slušně, prosím!).

Vaše Letty
Svit Magie-upoutávka


I´m singing in the rain...

21. března 2010 v 17:31 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci.
U nás leje jako z konve (hoooodně velké a hooodně naplněné konve), kapky buší o zábradlí balkonu a nebe je pošmourně šedé, ani stopa po sluníčku, což je trochu depresivní, ale na druhou stranu miluju ten vzduch po dešti. Dělala jsem si srandu, že už to jsou určitě letní bouřky xD A jak se máte vy? Taky u vás prší?
Tenhle obrázek miluju x) ▼
cesta
Během tohoto nevlídného počasí jsem dostala nápad...Kdysi jsem tady pořádala SONP, soutěž o nejlepší povídku, ale nikdo se nezapojil. No, napadlo mě, že bych to mohla trochu překopat a uspořádat soutěž o nejlepší představivost. Vlastně bych vždy soutěžícím dala sem z DeviantArtu nějaký inspirativní obrázek, podle nějž by pak měly napsat povídku nebo jiný literární útvar, který by je při tom obrázku napadl. No, trochu bláznivé, že? Potřebuju vědět, jestli byste se zapojili x) Jestli ano, přiblížila bych pravidla a tak dále x)

Pište x)

Zase špatně. Zčásti...

18. března 2010 v 20:47 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Nechci být melancholická a protivná, nechci vás otravovat mými starostmi a vůbec je nechci rozebírat, i když vím, že byste mě snad podpořili.
Takže raději k těm příjemným věcem, co se odehrávaly za tu dobu, co jsem zde nepsala. Nijak zvlášť mi to nechybělo a navíc nejsem zastáncem blogů s 50 články denně.
way
Myslím, že nemůžu být zklamaná v ohledu počasí x) Sluníčko dneska svítilo o sto šest a navíc příjemně hřálo. Díky němu jsem dostala lepší náladu, prostě mi přišlo, jako když už je jaro nebo léto. Navíc jsem chodila venku v mikině (!!), což se mi nestalo už pár měsíců xD To sluníčko v sobě musí mít nějakou povzbuzující látku.
Při dnešní výchově ke zdraví všichni chytali záchvatu smíchu, z našich přeřeků xD Místo partner panter, místo cyklický cyklistický... xD (doufám, že to těm osobám, které to řekli, nevadí, že to sem vypisuju!! xD).
Včera jsme si s kamarádkou udělaly menší výlet do města, prolezli jsme obchody a tak podobně. Ale hlavně jsme se zašli podívat na břišní tance, což byl vlastně můj nápad. (Vím, že se teď smíchy válíte po zemi). Ale mě to opravdu zaujalo. Ta slečna/paní co to vedla byla hrozně šikovná, no prostě jí to šlo x) Chtěla po nás, abychom si to zkusily-kdepak! Největší skupinu zastávaly malé holky se šátky se zlatými nebo stříbrnými penízky (chřestýši chřestiví xD), ale bylo tam i několik starších dívek, okolo mého věku. Vážně se nesmějte, ono je to opravdu zajímavé xD Po hodině jsme si daly horkou čokoládu-(mňam!) a rozhlíželi se po dalších lidech, co zase přišli na jiné kroužky.
K zítkřu nic moc pozitivního nemám, hlvaně se netěším na občanku-jak už jsem tady jednou psala o těch "politických stranách", tak je budeme představovat. Vůbec nevím, co tam čtvrt hodiny budu okecávat, vždyť to je prostě postavený na hlavu xD Já být političkou nechci x_x
Fotka je, myslím, z předminulého, nebo minulého léta...Jako by cesta mezi klasy vedla do nebe x)
Nevím, co bych tady ještě okecávala, takže mizím.
Mějte se krásně a skládejte básně xP (nebo raději ne! XD)
Vaše Lady Letty
  • Do jakých kroužků/na co byste chtěli chodit nebo to alespoň zkusit?

15.3.2010

15. března 2010 v 19:30 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
Moji malí velcí snílci. Taky u vás sněží? U nás tedy ano, sleduju vločky prolétávající kolem pouliční lampy. Páni, to zní poeticky, že? xD Myslím, že sliby našich pánů meteorologů o osmnácti stupňech Celsia jsou těžko uvěřitelné, ale na druhou stranu už by mě nic nepřekvapilo. Každopadně to zřejmě bude velký šok, ale těším se x)
Dneska se mi celkem zadařilo, takže jsem šťastnáá x) Jo, strach má velké oči, lidičky xD
Mimo to jsme také měli pracovky, o kterých poslední dobu pleteme. Ehm...Dá se říct, že to jakž takž umím (jak se píše jakž takž? takhle?), ale když mi uteklo oko, tak jsem se na to vykašlala a šla jsem kreslit s kámoškami bláznivý obrázek, jelikož jsme měli supl. xD Během toho jsme se bavily o snech a co se nám v poslední době zdálo. Je to vážně neuvěřitelné, takové krávoviny xD Můžu být ale ráda, že se mi dlouho nezdálo nic děsivého, jenom cosi o buvolech xD Ale to by bylo na dlouho xD Myslím, že jsem kdysi článek o snech psala a myslím, že by se toto téma dalo ještě rozvést. No, prolezu rubriky a zjistím, kde to mám x) Klidně to můžete taky zkusit, pokud si pamatuju, u toho článku je pořád diskuse, tak se můžete zapojit.

Sakriš, teď jsem si vzpomněla, že mám na foťáků nějaké fotky a stále nejsem schopná si je dát do počítače. Vytáhla jsem ale nějaké z archívu a tohle fotka šachovnice. xD Nejvýstižnější název by byl asi Black Horse-Černý kůň, v trochu jiném pojetí.

Pořád sem taky dávám fotky z výletu do Vídně ze sedmé třídy. Je to moc hezká vzpomínka x)

Kde jste nejdál byli za hranicemi?

Blue sky

12. března 2010 v 21:32 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci.
Jak se máte? U mě to docela jde. Omlouvám se, že moc nepíšu, ale snad není nutnost přidávat článek každý den x) Navíc tento týden byl vyloženě písemkový, což mi dalo pěkně zabrat xD No, ještě že už to mám za sebou a je pátek xD
Během týdne se nic moc nestalo, úspěšně jsem přežila dnešní hodiny. O občance jsme zakládali jakési politické strany, sranda xD. A o těláku jsme s kámoškou vymýšlely bláznivou pohádku na způsob já slovo-ty slovo. No prostě jsem se dneska moc nasmála xD
Dneska jsem se dívala na film Návrh, taková normální romantická komedie, ale legrace xD To byla taková oddechovka. Zítra plánuju, že zkouknu nějaký fantasy, ale ještě nevím, musím se rozhodnout, který xD Vzhledem k tomu, že zřejmě bude sněžit, asi moc dělat nelze x)


A co vy? Co plánujete na víkend?


Vaše Lady Letty

Obrázek: Lampa, Schonbrünn, 2009 (Do toho modrého nebe jsem se zamilovala xD Stýská se mi po něm xD...)

Pravda

9. března 2010 v 21:10 | Lady Letty |  Básničky
Poztrácené dílky tváře
dohromady skládala

A ukradenou hrdost
úpěnlivě hledala

A nenacházela těch
co pravidelně vídala

Tak chytala se zdi
ale ona padala.

Byla ztracená
a zahalená tmou

neviděla na světlo
za černou oponou.

Bloudila krajem
a neměla zdání

že tma černočerná
ji doopravdy chrání.

by Lady Letty(NEKOPÍROVAT!)


Básnička, kterou jsem kdysi rozepsala a dneska jsem ji našla mezi staršími články. Záměr básně spočívá nejspíš ve zradě, zjištění skutečné pravdy, osmaocení...atd.-jestli mi rozumíte. xD
Vy však význam berte jak chcete x)
Melodies of Life, Pearl Hunter

8. března 2010 v 18:04 | Lady Letty |  DeviantArt
Další tip na inspiraci. x) Opět žasnu, žasnu, žasnu! x)

Dnešní nalezenec xD: http://iardacil.deviantart.com/
DA
Tolik krásných obrázků, že jsem ani nevěděla, co vybrat! Ale nakonec jsem se rozhodla pro dva.
První, Melodies of Life neboli Melodie života, je úchvatný. Co se mi líbí je úplně všechno-její vlající vlasy, housle v její ruce, západ slunce, hejno ptáků, její šaty, tráva plná květin...x) Nemůžu napsat víc než: Dokonalost.

A druhý obrázek, Pearl Hunter? Nemůžu se rozhodnout, který miluji víc. Fantasy mě úplně pohlcuje. Schválně se přihlašte, komu se tenhle modrý skvost s mořskou vílou olující za zářivou perlou od oslňujícího světla "tam nahoře" nad mořem nelíbí? (V překladu: Lovkyně perel, což mě trochu pobavilo xD)  • Líbí? x)

Svit Magie-14.kapitola-NÁVRAT

6. března 2010 v 19:20 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Dneska jsem konečně dopsala kapitolu-teprve před chvílí!!- a hned ji sem dávám x) To jsem hodná, co? xD
Hodnotťe, kritizujte (slušně!) a komentujte x) Budu ráda x)

A pro neinteligenty (nikdo takový tu snad není)-NEOPOVAŽUJTE SE KOPÍROVAT!

Současnost a budoucnost...

4. března 2010 v 20:27 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.

Tak jo. Uch och. Doufám, že se mi to jenom zdá, těch pár vloček za oknem, ale zřejmě ne. No nic, nechám to bez komentáře.

Moji přátelé mě děsí tím, že za rok budeme podávat přihlášky na střední. Vůbec se na to netěším. Sice jsme nikdy nebyly zas tak moc dobrý kolektiv, ale stejně se mi bude po těch obličejích stýskat. A hlavně po mých kamarádkách, mých milovaných vrb, jediných člověků, které mě za ty roky opravdu znají a mají mě rády i s mými chybami. Všeobecně mi bude chybět ta atmosféra, třída..., nebudu se tady moc rozepisovat, stejně vás nudím x)

A víte kdo má dneska svátek?
Nikoho s takovým jménem sice v mé blízkosti nemám, ale tak trochu se dá říct, že ji osobně znám. Sváte totiž slaví moje postava příběhu Svit Magie- Stela Majerová. Zatím je jediná (kromě Alex), jejíž jméno můžu najít v kalendáři x) Stela je asi má nejoblíbenější postava z mých literárních výtvorů.
Tak všechno nej!

Kapku ztřeštěná Lady Letty

3.3. 2010

3. března 2010 v 20:02 | Lady Letty |  Kousek z mého života

Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Dnesky je hezké datum, co? Ostatně, já mám raději 1, protože je to moje oblíbené číslo.
Dnešní dne byl v podstatě...jak to shrnout, bláznivý...Něco je v pořádku, něco ne, ale celkově se cítím dobře.
Hlavně mě překvapilo sluníčko, za tu zimu jsem si na něj pořádně odvykla. A teď, když najednou svítí, mhouřím oči a moc si to užívám x) Doufám, že tohle počasí vydrží, protože se mi líbí x) Ale hlavně se těším na letní prázdniny a myslím, že by nám to mohli vynahradit! Dlouhá zima, dlouhé léto, nebo ne? Vím, že jsem tu už kolikrát psala o tom, jak se těším na krásný počasí atak, ale já si prostě nemůžu pomoct. Mě ty sluneční paprsky a trylkování ptáků prostě nutí. Ne že bych bydlela v kdovíjak hezkém prostředí, on zas tak úžasný výhled přes šedé bytovky není, ale stačí se jenom zaposlouchat. Stačí jenom jít za město, najít si kousek přírody a užívat si to. Já si nejvíce užívám tohle "poslouchání" ráno, když jdu do školy. Ovšem, pokud tedy ještě trochu nezaspím a můžu si nechat kapku času na svoje bádání, kde ještě zbyl sníh a tak x)

K vyprávění jinak toho asi moc nebude, věci, které mě překvapily si nechám pro sebe, jelikož nejsou moje x)
Čím víc je tepleji, tím víc mám chuť něco podniknout. Ale nemůžu na nic přijít, protože jsem přelétavý tip. xD Takže nejspíš se pokusím pár lidiček překecat k nějaké bláznivé jednorázovce, protože, jak vy (ne)víte, já jsem bláznivá. xD

  • Jaké máte nejradši roční období? Byli byste raději, kdyby byla pořád zima/jaro/léto/podzim?
(ten obrázek musím někdy přehodit, protože ho používám podruhé xD)

Nejste ve svý kůži? xD

2. března 2010 v 20:47 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah

Napadlo vás někdy, že si s nějakým člověkem prohodíte role? Uvnitř to bude pořád vy, ale na porvch třeba nějaká hvězda z Holywoodu? Ale nemusí to být jenom nějaká slavná osoba, jenom třeba vaši kamarádi, kamarádky, známý x)
Mě to teda napadá často x) Ani se tak nechci s nikým mermomocí měnit, ale zajímalo by mě, jaké to je. No, třeba se probudit jako Keira Knightley xD (bez souvislosti, jen jsem použila jméno xP) Myslím, že bych " v jiný kůži" setrvala tak maximálně den a pak bych si sakramentsky oddechla, že mám zpátky svoje tělo. xD

To jsou úvahy, co? Spíš bych do rubriky měla napsat praštěné úvahy nebo čtěte na vlastní nebezpečí. xD Ale na druhou stranu zas...možná by to byl dobrý náměť na nový příběh? Kdo ví x)

  • Mysleli jste někdy na něco podobného? A pokud byste se chtěli s někým aspoň na jeden den proměnit, kdo by to byl?
Layout: © Lady Letty