Duben 2010

Atlantis

29. dubna 2010 v 22:11 | Lady Letty
Ahoj,
malí velcí snílci.
Jejda, nějak jsem na vás od pondělka pozapomněla. Asi nebylo nějak moc co psát a ani se mi nechtělo x) Místo toho jsem musela psát slohovku a tak. No...Vím, že čekáte na Svit Magie a tenhle víkend ho na 99,5 % dopíšu-slibuju! xD (Sáhněte mi někdo na nos, prosím. Mám ho měkký?)
Dneska bylo nádherné počasí, až docela horko. Ale stejně si to užívám x) Můžu už nosit krátké trička a bundu nechat doma. Hahá. Byla jsem tedy venku, ale nefotila jsem, protože mi rodiče čmajzli foťák. xD
Ale dávám sem fotku z výletu z neděle. Já a rodiče jsme jeli k lomu v Miličíně, kde je krásná krajina. Dole v takovém tom rybníku s krásnou, mordozelenou vodou se dá koupat a výhled z kopce báječný.
lost in land
Jinak nevím, co bych ještě napsala. Snad jen že mám konečně půjčený Hvězdný prach od Neila Gaimana...x) Pustím se do něj hned, jak dočtu asi ty 4 knížky, co mi ještě zbývají xD Ale asi je kvůli tomu vynechám x) Zajímá mě, jestli knížka bude úžasná tak jako film.

Mějte se krásně!

Vaše Lady Letty

Můj vztah k moři

26. dubna 2010 v 19:10 | Lady Letty
To je poprvé, co píšu článek na téma. x)

Když se řekne moře...
...zavřu oči a představím si pláž. Vidím palmy, jemně se sklánějící v mořském větru. Nemohu se vynadívat na rozbíhající se moře, které se chlubí odstíny modré a zelené. Vlhký vzduch je nasáklý solí. Cítím teplý písek pod nohama a vnímám sluníčko na tváři. Obloha je v mé fantazii bez mráčku... Slyším racky a šplouchání vln o pobřeží, směsici hlasů. Když vstoupím do moře, voda je příjemně teplá. Vlny narážejí do mého těla, nechám se jimi unášet a chvíli jen tak splývám na hladině, tvář nastavenou sluníčku. Připadám si nádherně uvolněná, bezstarostná. Jsem úplně mokrá, ale nevadí mi to. Vyběhnu z vody a nechám kapat vodu z mých vlasů na horký písek, zatímco běhám mezi vlnami. Občas se sehnu pro nějakou mušli nebo kamínek, který se krásně leskne. Pozoruji loďku v dálce, jemně se houpající na moři. Obzor se táhne donekonečna a připadá mi tak tajemný. Dorážející moře mě láká, abych si zaplavala, někdy se jím nechám zlákat. Kolem mě běhají rozdováděně děti, co si staví hrady v písku.  Mám chuť se roztančit, směju se a pobrukuju si.

Nad postelí mi visí obraz, na němž je houpačka zavěšená mezi dvěma palmami s výhledem právě na moře. Když potřebuju vypnout, představuji si, že vstoupím do toho obrazu.
Myslím, že by tohle byl moc dobrý vynález x) Třeba o víkendu si bezplatně zajít na pláž x)

Moře na mě působí v zásadě pozitivně, asi proto, že nemám zkušenosti s věcmi jako je tsunami. "Moje" moře je klidné.

Ve skutečnosti jsem u něj byla třikrát v životě a je to nezapomenutelný zážitek (tedy, alespoň ty dvě dovolené, protože v Chorvatsku jsem byla docela malá x)..) Chtěla bych se zase k němu podívat a cítit se tak, jak jsem to popsala.

Abych ten článek měla úplný, tady je pár fotek z Itálie. (Protože mi je bylo líto zmenšovat, tak jsem je uložila na net-pro zvětšení klikněte)

Dokonalá fotka... x)

Vážně...U moře si někdo poštěl draky xD Vítr je na to dobrý, ne? xD

Už asi blázním

24. dubna 2010 v 21:14 | Lady Letty
Ahoj
moji malí velcí snílci. Jak si užíváte víkend?
Já jsem dneska byla venku s kamarádkou...Prostě jako vždycky jsme blbly a procházely se pořád sem a tam. Taky jsem vzala foťák a vyfotila...echm...placku, co mám na tašce - jinak moc ne, protože jsem si spíš užívala krásného počasí. Tiše jsem záviděla, když si kámoška šla koupit zmrzlinu a já nemohla xD Protože moje hlasivky jsou out xD Mluvím jako slečna, která kouří dvacet denně, ale je to lepší než včera-už mě to nebolí a nemusím převážně šeptat. Stejně si ze  mě jisté osoby utahují xD Neřeším xD
placka
Taky jsem se zbláznila do téhle písničky ▼ Nevím proč, ale prostě se mi líbí. (asi že je tak rytmická).

Vymýšlení titulků článků je pro mě nejtěžší věc

21. dubna 2010 v 18:53 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci.
Fajn, tak se tu zase po delší době ukazuju xD
Za mojí nepřítomnost může pitomá nemoc *zvedá obočí*. Ale zase na druhou stranu je dobré ulít se ze školy...xD Jenže je mi špatně, když si uvědomím, kolik zase budu dopisovat. To nesnáším xD Doufám, že někdo někdy vymyslí nějakej "dopisovač"-koho by to bavilo, že?
Zítra však do školy jdu, ale vlastně nejdu-protože někam zase se třídou jedeme...mm...na nějakou blbost k vyučování nebo co.
A co jste dělali vy?
Já jsem převážně svoji nemoc trávila poléháváním, spaním, čtením (do kterého nějak nemám chuť-i když jsem v knihovně ukořistila pár úlovků!) a přemýšlením.
Fotka je....prostě Fénix. x)
fénix
A taky.
Moc se omlouvám, ale asi potřebuju dlouhou pauzu od psaní. Já nevím, prostě nemám chuť, nápad, inspiraci. Jako by v mý hlavě byl blok. Přijde mi to trochu děsivý...ale prostě ze sebe nic nemůžu vydolovat-všechno je podle mě trapný, nesmyslný, mažu, mažu, mažu... 
Asi bych to měla nechat být a počkat, až mě to zase chytne, protože jiný řešení nevidím.
Děkuju za pochopení.

Vaše Lady Letty

15.4.2010

15. dubna 2010 v 21:13 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Jak se máte?
Osmička je asi moje šťastné číslo, (i když mám 1) protože u několika článků za sebou mi vychází 8 komentářů xD
Fotka ▼ pochází ze dne, kdy jsme ve škole skládali lodičky a tak jsem doma složila loďku z listu z trhacího kalendáře a pak jsem ji pustila na vodu v umyvadle xD Prostě ztřeštěný nápad k focení xD myslím, že podle toho jména (Liliana) můžu přesně odvodit, kdy jsem to fotila xD (někdy v únoru ?? xD)
Boat
Dneska jsem nebyla ve škole a tak jsem měla aspoň čas se podívat na film Speak (Mluv) s Kristen Stewart. Jediné, co k tomu mohu říct je-úžasné. To, co předvedla jako teprve třináctiletá, je vážně obdivuhodné. Ten film mě vzal za srdce...x)
Popis na obale:
Tak jako nemůže vyrůst květina ze semínka zasazeného hluboko do země, nemůže se plně osvobodit člověk, pokud pohřbí problémy hluboko ve svém nitru. Melinda (Kristen Stewart) bývala veselá a oblíbená dívka, teď má však hlavu plnou vzpomínek na večírek, který poznamenal celý její život. Ač je obětí, všichni se k ní obracejí zády, a Melinda se stále více uzavírá do sebe. Místo aby někomu svěřila svoje hrozné tajemství, mlčí a snaží se se svým problémem bojovat. Postupem času však zjišťuje, že sama to nezvládne, a tak nezbývá nic jiného, než o tom začít mluvit.
Třeba vás to zaujalo, tak se zkuste někdy podívat...Nebo zaskočte na csfd.cz (Česko-slovenská filmová databáze), abyste se o tom dozvěděli víc, ale to bych spíš nechala po shlédnutí, protože by se tam mohlo prozrazovat moc. Ale film je hodnocen na 83 % a to je co říct. xD

Abych tady nemluvila pořád o tom samém, raději článek končím x)

  • Jaký byl film, co jste naposledy viděli?

Night Vigil

14. dubna 2010 v 15:00 | Lady Letty |  DeviantArt
Já věděla, že na něco určitě narazím a dám to sem xD Konceckonců, už tu dlouho nic z téhle rubriky nebylo.
DA

Tentokrát jsem objevila galerii http://elanordh.deviantart.com/
Tenhle obrázek mě naprosto uchvátil. Jmenuje se Night Vigil, což v překladu znamená Noční bdění.
Je tak jasný a zářivý, že jsem ho nepřehlédla i ve zmenšeném náhledu. Ale na druhou stranu je krásně tajemný...tak, jak to mám ráda. Autor si nechává záležet na detailech, další moje oblíbená věc. Po každém prohlédnutí najdete něco nového. Za oknem září měsíc a hvězdy, v okně se třpytí pavučina (přesto na mě nechoďte s pavouky!) a ta dáma má na sobě nádherně modré šaty-ty mě také vzaly za srdce xD


Víc už sem dávat nebudu, můžete si to prohlídnout v galerii, kterou doporučuju x) Mimo jiné je tam taky pár kreseb z Pána Prstenů, což  by mohlo někoho zaujmout. No, prolezte si to sami xD x)

Way away

13. dubna 2010 v 18:11 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahojky.
Dobrá. Tak se tu zase zastavuju, ačkoli vlastně nevím, co psát. Moc se vám omlouvám za to, že jsem se trochu vykašlala na příběhy, ale popravdě mám takovou menší krizi. Všechno, co napíšu mi přijde neuvěřitelně trapné a tak to zase smažu. Přitom jednu hcvíli mám strašnou chuť psát, jenomže ta slova ne a ne na papír. Proto se vám omlouvám. Dneska na to ani nepomýšlím, jsem unavená, venku je psí počasí a měla bych se spíš zamýšlet nad jinými věcmi.
under your eye
V poslední době mě trápí spoustu věcí, ale nejhorší ze všeho je, že ani přesně nevím proč. No, už aby bylo zase sluníčko. Určitě provokativně posvítilo, aby se mi po něm mohlo stýskat ještě víc. Dneska jsem zmokla cestou ze školy, ale zase byla sranda. Kluci nám ukradli deštník a běželi s ním několik metrů před námi-my jsme se ani nenamáhali je chytat, protože nás skolil záschvat smíchu. Cítím se prostě jako na houpačce-směju se, smutním, směju se, smutním. Doufám, že se to zase brzy změní.
Uvažuju, že to tady nějak dám do pořádku, chytla jsem chuť udělat pořádek v článcích a rubrikách, takže možná... xD A jdu se podívat na DA, zase se nad něčím rozněžnit. xD

Vaše Lady Letty x*

První narozeniny blogu

10. dubna 2010 v 17:50 | Lady Letty |  -A blog Lady Letty?
Jaksi jsem nezaregistrovala, že už blogu byl jeden rok.
A to přesně 6.4. 2010-tedy před čtyřmi dny. Já jsem to ale jelito x)
Ale tak zpožděně...doufám, že mi ještě vydrží a že mě vy, návštěvníci, neopustíte. Všechno nej, můj blogu! x)

První článek: "Historicky první článek"  6.4. 2009
První příběh:  Karamela 8.4.2009
První báseň:  Dospělost 3.1. 2010
happy birthday
Vaše Lady Letty

Trošku těch fotek

8. dubna 2010 v 21:27 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Tak jsem se tu zase po čase zastavila. Jak se máte? Myslím, že návrat do školy nebyl zdaleka tak hrozý, akorát mi vadí to vstávání-ách jo xD. Zdá se mi, že čím dál hůř se ráno hrabu z postele. Ale vždycky statečně překonám nutkání vrátit se zpátky pod peřinu *pyšně se buší do hrudi*.
Ve středu bylo tak krásně, že jsem vyrazila s kámoškami ven za město na kopce...Taková ta odlehlejší část. No byla strašná legrace xD S kamarádkou jsme běželi z kopce a pak jsme sledovaly kámošku, jak je její hlava malinká jako špendlík xD Tak jsme opět vyběhly nahoru xD Taky jsme fotili, ale bohužel jsem nevzala foťák...Ale stačil mi k tomu mobil...A vzniklo pár fotek, které sem musím dát xD

Moje maličkost...Zrovna foukalo... Ta fotka se mi strašně líbí xD
hair
Pokračujte pod perex x)

Velikonoční pondělí

5. dubna 2010 v 20:53 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
S kamarádkou máme takovou tradici (už nevím od kdy), že na Velikonoční pondělí chodíme koledovat, i když jsme holky. xD
Je při tom vždycky sranda a dnes tomu nebylo jinak. Ráno, když jsem vycházela, bylo město podivně ztichlé, až na zvonění kostelního zvonu. Taková tajemná atmosféra x)
Trochu mi vadila ta zima a protivný vítr (chvíli mi mrzly ruce) a taky těžký košík (ách jo xD). Ale na druhou stranu jsem si nakřečkovala dost slušné zásoby-plný košík sladkostí a to nepočítám asi dvacet šest vajíček xD Myslím, že by ze mě paní zubařka radost neměla. A taky se můžu spolehnout na týdenní vajíčkové menu xD
Na fotce perníčkový zajíc-chudák malej, už mu upadlo ucho...xD

Z...
A jistojistě neuschnu, jak se to říká xD Škoda jen, že žádný ten panák nebyl xD

  • Jak jste si užili Velikonoční pondělí vy? Chodíte venku, otevíráte nebo raději spíte? xD

Nemá cenu to nechávat na zítra

4. dubna 2010 v 18:54 | Lady Letty |  -Co je nového?
...takže s přáním přicházím už dnes x)
Bez všech řečí okolo přeji...Krásné Velikonoce! x)
Velikonoce

3.4. 2010

3. dubna 2010 v 20:20 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci.
Jo, já vím, že spíš čekáte některý z mých příběhů, ale nějak se mi do jejich psaní moc nechce xD Takže mě prosím vás, omluvte.
A jak se máte vy?
U mě to docela ujde. Mmm, miluju spánek o prázdninách. Ale nesnáším, když mě z něj někdo vzbudí!! Někdy by to chtělo zvukotěsné stěny!
Vlastně ani pořádně nevím co napsat. Dneska jsem se byla projít a taky podívat po obchodech (samozřejmě jsem neodešla s prázdnou. xD)...
Kromě toho jsem přemýšlela nad tím, co budu psát až SM nebo Narozeniny skončím (což hned tak nebude, vraťte se kousek nahoru! xD). To jsem prostě celá já. Na druhou stranu mě napadlo spoustu zajímavých námětů, takže si je musím uložit do paměti, abych je později mohla využít xD
Našla jsem taky pár zajímavých fotek, o kterých jsem nevěděla, že je v počítači mám. K tomuhle článku (zcela o ničem) sem dávám fotku fenky mojí kamarádky x) Jediná ze všech byla krásně ostrá x)
T.
Vracím se ještě k mému nápadu, který jsem tady kdysi probírala. A to k soutěži o nejlepší představivost. Pro ty, kdo si to nepamatují je to v tomhle článku úplně dole.
Zkouším se znovu zeptat, kolik z vás by se zapojilo-hlavně jak jste na tom časově a tak. Měla bych se vám totiž přizpůsobit, pokud chci, abyste se mi do soutěže přihlásili x)

Tákže, vyjadřujte se v komentářích x)

Taky jsem se jednou něčeho zúčastnila...xD

1. dubna 2010 v 20:43 | Lady Letty |  -A blog Lady Letty?
Konkrétně soutěže JOH-Jarních Olympijských her u Innes a Mlejkom. Ještě jednou díky za diplomy! ▼

Layout: © Lady Letty