Květen 2010

Čtyřlístek

31. května 2010 v 21:20 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Našla jsem čtyřlístek.
Máme s mamkou takové místo, kam je chodíme sbírat. Najdeme více pětilístků než čtyřlístků a většinou je rychlejší ona. Vždycky mi je předá, ale já namítám, že to štěstí pak už neplatí. Dneska jsem byla úspěšná a opravdu si čtyřlístek našla sama.
Možná budu mít štěstí, ale zatím to tak nevypadá. Poslední dobou je mnoho věcí, které mě spíš trápí, než těší. Nevím, asi potřebuju prázdniny, oddech od těch lidí, které skoro denodenně potkávám ve škole. Ale asi je to těmi lidmi samotnými.
Hrozný pocit je, když vás štvou (nekonkretizuju) a nemůžete jim to prostě říct, protože by vás odsoudili a nazvali vás urážlivkou nebo něčím podobným, i když na svou zlost máte právo. Tak se aspoň snažíte naznačovat-buď to zůstane nepochopeno nebo to je pochopeno, ale teď se naštvou oni.
Strašně mě to mrzí, protože vím, že právo je na mé straně, ale ten někdo to neuzná a nechce vzít. Zůstávám tedy ve své zklamané náladě po celý den, málokomu svěřím skutečný důvod svých chmurných pocitů a málokdo mě také pochopí a utěší. Což mi taky moc nepřidá.
Někteří lidé mi nabízejí, abych se jim svěřila, ale moje nejistota, zda by tomu porozuměli a dokázali se se mnou ztotožnit, mi tomu obvykle zabrání.
Někdy se tou vrbou stává moje mamka-mám ji za to moc ráda, protože u ní to toužené pochopení ve většině případů najdu.
Můj mozek pořád přemílá a zkoumá, kde jsem udělala chybu. Ano, mám tendenci dokonce hledat chyby u sebe, i když vina leží u toho druhého.
šnek
Tak nějak ty myšlenky musím ukončit, i když mi budou v hlavě vířit ještě hodně, hodně dlouho. Na takové věci se nezapomíná.
Už bych se měla pomalu chystat do postele kvůli zítřejšímu výletu. Snad...kdybych to náhodou přece jen vyšlo *nechce zakřiknout*, napíšu sem o tom.

/Fotka se mi moc líbí, ráda fotím makro-teda v jistém smyslu mého digitálního foťáku/

Mějte se krásně a šťastně.

Vaše Lady Letty

27.5. 2010-Výlet

27. května 2010 v 21:28 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Tak se mi zdá, že jsem vás už dlouho nenudila svým trapným psaním x) Takže vám to dneska vynahradím, protože se chci vypsat ze svých zážitků z dnešního školního výletu (áčko, béčko).
Pokud si tenhle článek doopravdy přečtete, jste vážně dobří xD

K fotce: Schválně, že neuhodnete, co na ní je? Ano, držátko mého deštníku. (Hahá, teď mě napadla ztřeštěná otázka, jaké barvy máte deštník xD -já osobně vlastním takový mnohabarevný, koupený v Itálii!)
Držátko
Hrozně pršelo. Ale na to si budu více stěžovat pod perexem.


Grass

24. května 2010 v 20:43 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Zajímalo by vás, co dělá Lady letty za bouřky? Není to nic zvláštního-sedí doma v teple, poslouchá déšť a tak trochu se snaží psát článek. No, vlastně by ten počítač měla vypnout, protože-jak by řekl taťka-stát se může všechno. Ale když ona tak ráda cvaká klávesnicí, občas vykoukne ven a sleduje blesky. A taky si ráda otevře okno a dýchá tu neodolatelnou dešťovou vůni.

Zjistila jsem, že mě hrozně fascinuje vesmír. Teď máme na fyziku projekt (začínáme probírat vesmír) a já napůjčovala pár knížek z knihovny o tomhle tématu. A strávila jsem u knížek asi dvě hodiny a pořád se nemohla odtrhnout. Nezajímá mě spíš takové to odborné, ale spíš otázky jako: Jak velký je vesmír a končí vůbec někde? Žije někdo v jiných galaxiích? Kdy bude konec Země? Co je v černé díře? a podobně. Jsem blázen, já vím, ale nemohu si pomoct.  Nevím proč, ale přitahuje mě děsivé věci, například fakt, že slunce za 5 miliard let vyčerpá všechny zásoby vodíku (nebo čeho) a promění se v červeného trpaslíka a zvětší se tak, až pravděpodobně vcucne všechny blízké planety, takže i Zemi. Pokud si jí do té doby nezničíme sami.

Fotka je z pátku (21.5. 2010). Já a kamarádka jsme měli zrovna foťáky a ona přišla na takový nápad-fotit trávu proti oblakům. Takže, díky za inspiraci x)
tráva

Taky jsem konečně dočetla Pýchu a Předsudek. Musím říct, že se mi tahle knížka moc líbila-ten styl, jakým to Jane Austen pojala, například to vykreslení matky Elizabeth x) No prostě, to byste si museli přečíst.
A taky by nebylo na škodu shlédnout opět film, docela bych ráda x)

Mějte se krásně!

Vaše Lady Letty

In the clouds

19. května 2010 v 21:44 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Poslední dobou chodím s hlavou v oblacích. Ne že bych to běžně nedělala (tohle je přeci svět snílka), ale teď létám myšlenkami jinde i ve škole a když se vrátím na zem, mnohdy nevím, co vlastně okolo mě proběhlo. x) Ve spojitosti s nějakou situací mě napadají různé útržky rozhovorů a příběhů, které většinou během dne zapomenu. Je to takové příjemné odběhnutí od reality, ale tyto bleskové nápady mi přijdou většinou nepoužitelné pro sepsání.
Úžasná inspirace přichází při usínání. Většinou plánuju, jak mé originální představy nadcházející den zaznamenám a rozvinu. Ale ráno se mi to zdá jako největší hloupost pod sluncem a nechápu, jak jsem na něco takového mohla přijít. Tak to vidíte. x)

Když už jsme u toho psaní, Svit Magie bude za pár kapitol končit a do Narozenin se mi nijak zvlášť nechce (zatím, nebudu je končit!), takže bych se vás chtěla zeptat, jaký nový příběh byste zde uvítali pak. Otázka se většinou týká jen a jen žánru, a nyní tomu není jinak. Takže moje typické "ze života" nebo fantasy? (případně jiný žánr?) Sama se nějak neumím rozhodnout x) -jako vždy. Takže to nechávám na vás.

Na fotce, kterou tu mám tentokrát, jsou mamčiny korále, které si občas půjčuju. A fialové, v mojí oblíbené barvě x) Vždycky si vyhraju s písmem a dlouze vybírám, které se k fotce hodí, než jsem spokojená. Bláznivé, že? x)
korále
Dneska jsem se zamilovala. Do leguána. xD Jeden kluk z béčka přinesl do školy leguána a ukazoval ji i u nás v áčku, část chemie (hurá!). Kdybyste viděli, jak nakláněl tu svojí hlavu a upíral na nás ty svoje korálkové oči...Já jsem na něm mohla nechat svoje oči. Há. Takže aspoň zážitek za ten celý deštivý stereotypní den. x)

No, dál už mě nějak nenapdá, co bych psala. Snad jen, že prší a prší. A prší.
A měla bych uklidit ten foťák.


Takže se mějte sluníčkově (aspoň v duši, když ne venku)! x)

Vaše bláznivá a zasněná Lady Letty

Crocus

17. května 2010 v 16:51 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Jak jste si užili víkend? U mě neproběhl nijak mimořádně. V sobotu mi napsala Clarett a šli jsme se projít-ona fotila svým krásným foťákem, nesrovnatelně lepším než je ten můj-takže pokud si chcete prohlédnout její povedené fotky a pochválit je (co taky jiného! xD), zavíjte sem. Bylo takové (jak by to označila C.) anglické počasí. Ale rozhled byl nádherný.

Dneska se u nás psalo SCIO, byl to takový zvláštní den. Hned, jak jsem se podívala na první otázky, zděsila jsem se a v duchu zvolala "A do háje.." Matematika mi tedy moc nešla, protože jsem většinu věcí zapomněla. Všeobecné předpoklady byly lepší, u těch jsem mnohdy věděla, ovšem až na poslední oddíl, kdy byly takové ty otázku typu Petr váží o jednu třetinu víc než Roman a dohromady váží 3x více než Tomáš. Kolik váží Roman, když Tomáš váží 35 kg? nebo označování větší hodnoty-vpravo, či vlevo? Tyhle otázky mi vyzbyly až nakonec, takže jsem se neustále dívala na hodinky a skoro to nespočítala. Připočtěte si k tomu řvoucí žáky na chodbě, což se rovná "Nevymyslím nic". Ačkoli mi to v hlavě šrotovalo, nedokopala jsem se k odpovědi, kterou bych si byla aspoň na 98 % jistá. Čeština mi až na pár otázek šla-ta snad bude asi nejlepší.
Psali/budete psát taky? x)
krokusy
 Všimla jsem si, že sem teď pořád dávám, fotky kytek-ale to asi k jaru patří. Tahle je focena mobilem a pochází z výletu někde u Tábora. Ty krokusy byly asi původně fialové, ale mobil je vyfotil tak nějak domodra. Myslím, že na ty dva megapixely to ujde x)

Mějte se sluníčkově!

Vaše Lady Letty

Day against cancer

13. května 2010 v 20:44 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Tak včera, jak víte ( a jak napovídá nadpis+obrázek) byl v Česku Květinový den aneb Den proti rakovině. Na toto téma nebudu rozvádět, jenom by mě zajímalo, jestli jste si také koupili kytičku (a kolik). Myslím, že těch dvacet korun ročně nikomu neuškodí. Hrozně mě bavilo sledovat "okytičkovaný" lidi a hledat květiny na taškách, mikinách, tričkách a kalhotech xD

O němčině byla sranda jako vždy. Já se zabrala do svých myšlenek a učitelka mě pak vyvolala, abych vytvořila nějakou větu z daných spojení. "Wir...sind...in dem Keller..." zablekotala jsem nakonec, což znamená My jsme ve sklepě. xD Všichni se rozesmáli, včetně učitelky a mě xD

Taky jsem se byla konečně projet na kole-sice jenom kousíček, ale měla jsem dobrý pocit. Pamatuju si, že minulé léto jsme s rodičemi byli pořád někde na kolech. Někdy mě to trochu štvalo, ale zážitky krásné x) (Nejlepší byla ta zakončení u polévky-nevěřili byste, jak vám pak přijde vhod!)

Fotka nepotřebuje komentář.
kytička
A co momentálně čtu? (zase z jiného soudku) No, střídám Pýchu a předsudek a Hvězdný prach. Vlastně dvě knížky, co byly zfilmované. Při obou mám sklon představovat si ty filmové hrdiny-a nevím jestli je dobře, že jsem filmy viděla dřív než knihy... Každopádně jsou obě knížky hezké a baví mě.

Tenhle článek je typická matalnice všeho dohromady, takže mě prosím nekritizujte x)

Mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty
  • A co čtete zrovna vy? A koupili jste si kytičku? x)

Doopravdická úvaha

10. května 2010 v 21:05 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Vím, že vás tu zanedbávám...Rozhodla jsem se tedy sem dát úvahu, kterou jsem psala na sloh, ale nakonec nebyla žádaná...Takže abych měla aspoň pocit, že jsem to nepsala na nic
No, není to nic světoborného x) Jenom tak, na zkrácení chvíle. (teda ne na moc dlouhé zkrácení, protože ona sama "úvaha" je krátká)
topoly
Fotka: topoly u školky x)

Red weed

6. května 2010 v 21:09 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj
moji malí velcí snílci.
Jaké je u vás počasí? U nás se poslední hodinu o odpoledce začalo stmívat. Každého fascinovalo zírat na tmavé mraky na obloze, díky nimž vznikala podivná atmosféra a taky tma. Přišlo mi, jako bych končila ve škole v šest, ne v půl čtvrté. Když jsem vyšla ven, ve vzduchu už byla bouřka cítit. Vítr, blesky, hřmění. Doufala jsem, že se dostanu domů dřív, než začne pršet, jelikož nemám deštník. Myslím, že na tuhle bouřku by mi deštník nepomohl. Rozpršelo se tak hustě, že jsem měla v pár vteřinách mokrou bundu. Džíny se mi lepily na nohy, v botách mi čvachtalo. Kamarádka se posmívala, že jí do bot neteče, ale došlo na ni taky xD No a to je právě to-navzdory tomu psímu počasí nás popadla strašná chuť se smát. xD Asi nám ta situace přišla směšná. Chvíli jsme se schovaly pod přístřešek, ale stejně to nemělo žádný smysl. Dokonce o těch bouřkách píšou na Seznamu xD  
Páni-nechápu, jak se dokážu rozepsat jen o obyčejné bouřce. ▲ Teď je už teplo a za tu dobu, co článek píšu, obloha stačila změnit barvu-od narůžovělých červánků a oranžového západu slunce, po nádherné odstíny modři v přechodu.
Zamyýšleli jste se někdy nad tím, že žádná technika nikdy nemůže zachytit skutečnou krásu, kterou vidíme okem? Mě to prolítne hlavou vždy, když fotím.
A dneska sem dávám další fotku květiny-vlčího máku (snad xD). Je zase z procházky s kamarádkou. (minule to byla dandelion, teď red weed-zase další zvláštní slovíčko z angličtiny xD)
vlčí mák
No. x) (Tady dolů vždycky ještě něco připíšu, ale teď mě nějak nic nenapadá xD)

Mějte se hezky x)

Vaše Lady Letty

Dandelion

4. května 2010 v 20:47 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Vlastně se mi nijak zvlášť psát nechce a vím, že bych měla místo článku psát úvahu na češtinu, ale vůbec se mi nechce...Ach, ta lenost. A taky nemám nápad...Potřebuju si prostě k tomu v klidu sednout, pustit si hudbu a jednoduše to prostě ze sebe dostat x)
Víte, jak v televizi běží ta upoutávka ohledně koncertu Black Eyed Peas? Jedná se o to, že lidé natočili svou osobní napodobeninu klipu I Gotta Feeling. Schválně jsem se dívala na stránky MTV a je tam pár videí, kterým byste se mohli zasmát. Mě tedy osobně dostalo číslo 1, 8 a 11. Posuďte sami a pak můžete napsat, která videa se vám líbí nejvíce, protože by mě zajímal váš názor. Ale to rozhodování podle mě je kapánek těžké-skoro všechny videa mají něco do sebe. xD

Dlouho jsem se rozmýšlela, kterou fotku sem mám dát, nakonec jsem se rozhodla pro tuto ▼. Je focená na procházce s kámoškou. Jsem viděla pampelišku s chmýříčky a napadlo mě, že by z toho mohla být fotka, takže jsem vytáhla foťák a na ní takový: "Drž, já to vyfotím." Samozřejmě byla hodná a vyhověla mi, proto i díky ní vznikla tato dokonalá fotka( tedy, aspoň si to myslím já xD). Podařilo se mi vyfotit nádherný detail, ale ve větším rozlišení byste to viděli víc. Budova za květinou je školka. x) (Věděli jste, že se pampeliška řekne dandelion? Viz nadpis. Zajímavý slovo xD )
dandelion
Všimli jste si, že tu docela dlouho mám tento design? A nebojte, nehodlám ho měnit. Užasnu, že mě ještě neomrzel, jako ty předchozí-to je na mě úspěch. Asi to je tím dokonalým obrázkem a mými oblíbenými barvami, hlavně fialovou. x)

Uf. Tak to jsem ze sebe vysypala směsici mých bláznivých myšlenek (buďte rádi, že sem nepíšu všechny!) a zase odcházím x)


Vaše Lady Letty

Svit Magie-16.kapitola-ČEKÁNÍ

1. května 2010 v 20:59 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Takže tady to je. Tato kapitola je kratší, připadá mi strašně trapná a beze smyslu, ale odvážila jsem se ji zveřejnit a to už je co říct. xD
Myslím, že už asi nemá smysl děj moc natahovat, takže brzo skončím-po nějakých 2-3 kapitolách, řekla bych. No...Váš názor?
Svit Magie-upoutávka
Layout: © Lady Letty