Červen 2010

Before holidays

30. června 2010 v 20:26 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Jak už jsem se zmiňovala v předchozím článku, dneska jsme si s mamkou vyrazily do města.
Bylo to příjemný, jen tak se dopoledne courat po obchodech a nechat se unášet báječným pocitem, že zítra nikam nevstávám.
Stejně jako minulý rok jsme si zašly na oběd a stejně jako minulý rok to bylo moc dobré. Ale tak když má člověk hlad x)
Taky jsme si udělaly radost-no, spíše já x)). Mamka si koupila kruhové černé náušnice, já zelenomodré náušnice, stejně barevný prsten (je mi sice trochu velký, ale to mi vůbec nevadí xD) a šaty. Šaty jsem nosila tak naposledy v páté třídě, ale to byla spíš taková dlouhá, beztvará látka. V těhle se cítím...skoro jako princezna xD
Byla strašné vedro, takže jsme si doma daly polárkový dort a jahody ^^. Rozhodla jsem se, že se jenom trochu natáhnu...a za chvíli jsem usnula jako by mě do vody hodili. Příjemný šlofík. xD

Fotka: Náušnice a prsten. Měla jsem trochu lepší fotku, kde byl prsten pěkněji zaostřený, ale zase mi bylo líto ho tam dát samotnýho xD Takže jsem se rozhodla takhle. Má to být především informativní, že... xD *vymlouvá se* xD

689
Trochu kratší článek než je mým zvykem, ale...nějak mi to ani nevadí. A doufám, že vám taky ne.
Takže teď mám spoustu možností, co bych šla dělat. Že bych se koukla na další kapitolu Svitu Magie? ^^

Mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty

  • Po dlouhé době moje dotěrné otázky ^w^ Jak jste zakončili dnešek? Šli jste to někam "oslavit" nebo jste si užívali začínajícího volna doma? A vy, školou povinní, jste spokojení s vysvědčením? x)

The end...again.

30. června 2010 v 10:06 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Takže.
Zase o kus dál.
Jaké to bude být těmi nejstaršími? Jaké to bude, až nebudu potkávat ty lidi na chodbách? Jaké to bude, až za rok budu taky vycházet?
Dnešek byl nějaký...zvláštní. Nikdy mě moc nebralo tohle odcházení, stále stejné proslovy a projevy. Možná jsem si neuvděomovala, že "za chvíli" už budu stát na tom podiu já, že budu předávat kytky, se všemi se loučit, snad i projevovat ten zármutek pláčem.
Taky nás opouští oblíbená 9.B...Tak jo, přiznávám, že dneska poprvé za celých osm let mě to vzalo poměrně za srdíčko.  A co teprve za rok? Balení kapesníčků sebou, nejspíš x)  Vím, že s těmto úvahám budu věnovat ještě v mnoha článcích, třeba, jestli tenhle blog vydrží, vám tu zase budu o skutečném odchodu psát.


Jelikož jsem dneska naposledy osmačkou, jedu to trachu oslavit s mamkou do města a taky si vyčistit hlavu. Osmačkou...naposledy. Divný pocit.
A abych se nezapomněla zmínit vysvědčení? Já jsem s ním naprosto spokojená, protože už to nemohlo být lepší. x)
75
Fotka: květiny, co dostala naše třídní...moje tam sice není vidět, ale nevadí. Třeba ji sem dám později. Dneska jsem ani nějak moc nefotila, spíš si ty okamžiky uchovávám v paměti. Pouštění balónků, klapání podpatků slavnostně vystrojených, uslzené oči učitelek, objímání a loučení¨, samé květiny... prostě všechno, co k tomu patří. Až teď jako bych to viděla.

Krásný a prosluněný začátek prázdnin, ať jste v jakékoliv třídě

vám přeje Lady Letty

Křídla

27. června 2010 v 20:44 | Lady Letty |  Drabble
Nějak jsem se do těch drabbles zažrala. Zvlášť když teď mám tolik "zakázek". Ale neuvěřitelně mě to baví ^^.
Tentokrát je to drabble pro Katku.

Zadaná slova zněla: klávesy, přestrojený, hřiby

sun 2
K fotce: Postopadesáté focené sluníčko a obloha. Střecha vpravo je kaplička v Miličíně. 
-----

Náročný den

26. června 2010 v 21:24 | Lady Letty |  Drabble
Konečně jsem se dokopala k tomu, abych napsala drabble na slova od Neely.
Takže tady to je, Nee-chan ^^

Zadaná slova zněla: káva, ICQ, rozlitý/á/é

Nezapomeňte, že i vy mi můžete zadat tři slova do komentářů!oknoo
A nenašla jsem žádnou fotku týkající se tématu xD Takže je tu "pohled z okna", což je asi tak stoletá fotka xD
---

Eye

25. června 2010 v 20:59 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Zase pátek. Páni. Strašně to letí, co? Ještě poslední tři dny a pak se vrhneme do víru prázdnin. xD

Dneska jsme se vůbec neučili. Šli jsme totiž se sedmákama na výlet.
Ráno, přestože jsem si trochu přispala, jsem vstala až moc brzo. Měli jsme sraz až v osm, takže jsem se ke škole mohla loudat tak pomalu jako nikdy. Kdo se zpozdil, byly jedině učitelky. Jak jinak. xD
Na místě, kde se zřejmě střílí létací talíře (Mlejkom našla několik nábojnic xD), jsme se "utábořili". Nahoře v lese jsme si v takovém kotli opékali buřty, ovšem museli jsme si sehnat nějakou větev a ořezat si ji. Ehm, kdby nás viděli ochránci přírody...ti by nás hnali. Je trošku divný jíst skoro po ránu buřty xD Nakonec jsme dělali nějaké úkoly na čtyřech stanovištích-první pomoc, poznávání rostlin, rozdíly *směje se* a logické doplňovačky a 5 otázek ohledně zdraví. Naštěstí jsem byla (mimo jiné) v týmu s Iness, takže jsme to zvládli úplně levou zadní ^^. Dokonce se naše družstvo umístilo jako první. Ehm, vím, že je to trapný xD

Plánovala jsem ještě, že půjdu na koncert oné zmiňované kapely i dneska, ale nějak to nevyšlo. Ne proto, že bych neměla odvoz nebo tak, spíš proto, že tam nikdo z mých blízkých lidiček jít nemůže..a bez nich to nemá cenu. Vím, že bych se klidně mohla bavit s ostatními, které tam znám, ale prostě nebude to takové... Rozumíte mi, jak to myslím?

Takže nakonec strávím pátek doma - se zvukou kulisou televize, otevřeným oknem, za nímž se ozývá prozpěvování ptáků a je vidět smrákající se obloha; čokoládou, o niž se dělím s mamkou a se zvláštní, přesto vcelku dobrou náladou...x)
eye
Na fotce-moje oko xD Přijde mi takový morbidní, hlavně s těma ostře červenýma žilkama (co se dá dělat) xD Ale jinak se mi to líbí, hlavně ty řasy takhle zblízka x) Nemám žádnou zvláštní barvu, takovou šedomodrou, i když někdy občas lidi říkají, že je tam i trochu zelené. No tak nevím xD
Myslím, že už jsem se asi nakazila od Neely, tím focením očí. Ale ono je to strašně zajímavý ^^

Mějte se sluníčkově.

Letty

Wednesday

24. června 2010 v 19:59 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Včerejšek ^^ Právě toho se bude převážně týkat můj článek.
Takže. Dopoledne jsme nebyli ve škole, jeli jsme na zemědělku do města. Nikomu neřekli, co tam budeme dělat, takže jsem si představovala, že budeme sázet kytky, zkoumat zvířata xD Ne, to ne, ale nebyla jsem si jistá. Ve skutečnosti nás uvedli do velké místnosti-posluchárny-kde nám jedna paní chvíli povídala a pak jsme se rozdělili na tři skupiny. Nejmenší skupinka-myslím, že všichni tam byli kluci-odjeli na golfové hřiště (fakticky, nekecám xD). Druhá skupina se přihlásila k oboru zahradnictví, přičemž jsme je my poslední potkali, jak aranžují nějaké květenstvo xD. No a třetí skupinu, kde jsem zbyla i já, protože jsem se k ničemu předtím nehlásila (přijde mi hrozně sobecké myslet si, že všichni půjdou na jejich školu), si na starost vzala ta paní ze začátku. Přetrpěla jsem hrůznou poznávačku (druhy krmiv, rostliny, neidentifikovatelné plody, technické součástky a části zvířat; jediné, co mi šlo, bylo rozeznávání koňů podle barev xD) a jejich bagetu s nakyslou okurkou a jinak bez chuti.
Procházeli jsme školu-různé (ne)moderní učebny, tělocvičnu, vazárnu když jsem ten výraz slyšela poprvé, vůbec jsem nevěděla o co jde xD... Na konci jsme se zase sešli v posluchárně, kde byli oceněni čokoládou ti nejlepší z poznávaček (zajímalo by mě, jestli jsem byla poslední xD) a nakonce jsme dostali igelitky s logem školy. Všichni viděli, že něco uvnitř je, s nadšením v očích hrábli do tašky a místo představené čokolády-v mém případě xD- nalezli propisku a telefonní diář. Jak originální.
No ale zase to byl vhodný objekt mému hledáčku fotoaparátu-viz fotka ▼. x) Schválně, kdo si něčeho všimne-a ne, nemyslím odraz v propisce.
diář
Den samý: část druhá aneb večer.
No, večer, ono se vlastně pořádně dlouho nestmívalo, takže by se to dalo klidně označit jako podvečer. Ale o to nejde *kouká se, co to zase plácá*.
V parku měla koncert místní skupina. Už předtím jsem byla na jejich dvou koncertech, takže jsem si tenhle nemohla nechat ujít. Sice pár lidí chybělo, ale užila jsem si to i tak.
Sešlo se tam opravdu hodně lidí, my jsme stály skoro u repráků (ano, nepoučitelní). Zezačátku se nějak nedařilo aspoň část obecenstva, mladší, donutit odvázat-ale kdo by to taky dělal, když za vámi, před vámi a vedle vás někdo stojí, takže máte pocit, že vás sledují-a že to není příjemný pocit. Na velkých koncertech je to jiné, tam se nikdo s nikým nezná a je vám jedno, co si o vás myslí.
Ale ke konci už jsme byli nadšení-dokonce jsme žádali o přídavek. Prostě místní a dobří x) *rozmýšlí se, jestli na ně půjde i zítra, hrají ve vedlejším městě*.
Taky jsem odpozorovala, že po nich mám hudební adrenalin, jako bych byla opilá xD A pořád se musím smát xD A lidi okolo mě jsou na tom stejně, smějou se a baví se... xD


Radši mizím, mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty

In my crazy world

21. června 2010 v 20:18 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Jsem prostě nepoučitelná.

Nějak jsem si zvykla psát články na poslední chvíli, než zase půjdu pryč xD No, aspoň na to můžu svádět fakt, že většinou popisuji samé kraviny.
Týden vypadá docela pohodově-už žádné odpoledky, a snad už ani žádné učení. Dneska jsem dokonce o fyzice hráli takovou hru-něco jako je v Bludišťácích ty kvízy, třeba jsme měli téma Světlo (témata vždy z fyziky xP)  za 1,3 nebo 5 a podobně. Byla to legrace, akorát jsem zjistila, že jsem polovinu učiva stačila zapomenout. *lišácky se zubí*. No co. To je jedno.
Taky jsem se nezmínila o fotkách. Už určitě máte fotky, že? Myslím, že nejlepší je poronávat jak se kdo za ten rok změnil/nezměnil. Musím říct, že letošní fotka (teda aspoň moje) mi přijde o mnoho lepší. Možná bych ji sem mohla dát. *rozmýšlí se* Akorát bych to musela fotit, jelikož nemám skener a v tom případě nevím, jak by to dopadlo.
A ve středu večer je koncert místní kapely, takže se docela těším, snad nebude zima ^^. Možná o tom napíšu x). 

Teď jsem si všimla, že mi sem krásně svítí sluníčko (aspoň ten kousek, co sem za ten den dorazí) a napadlo mě, že bych zase měla jít nafotit nějaké nové fotky. Potřebuju nějaký nový námět. Pořád fotím neživé věci a lidi se mnou nechtěj spolupracovat, tak se mi pak nedivte. No, spíš se jim nedivím xD.
Takže jako ilustračku k tomuhle článku (opět nenormálnímu) jsem vyhrabala v archívu.
Květiny už tu dlouho nebyly. xD
...
Občas mám takové stavy, kdy dokážu napsat smysluplný článek, ale bohužel/bohudík? jsem teď v tom bláznivějším světě, takže vzniká toto ▲. xD

Mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty

I must pretend...

19. června 2010 v 20:35 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Chce se mi brečet. Chce se mi něco rozkopat. Ale nemůžu, to by nebylo slušný.

Uvědomila jsem si, že se tady udála velká chyba. Najednou můj blog navštěvují lidi, s kterými se znám i v reálném životě. Ne že bych proti nim něco měla, ale už se ve vyjadřování necítím svobodná. Nemůžu sem napsat všechny věci, protože nechci, aby si to přečetli. A zakazovat to přece nejde. Takže to musím dusit v sobě. Ale já přece chtěla, abych se aspoň na blog mohla svěřit, bez toho, aniž by si to přečetli lidé, které osobně znám, potkávám.
Už to nejde změnit.
Ještě jednou říkám, že je mám ráda...jenomže některé věci jim mají nejspíš zůstat utajeny. Co kdybych s někým takovým měla problém? Chtěla bych se z toho vypsat, zhodnotit to...? A on by se pak přišel, a přečetl si to? Ne ne...to nejde.
mraky
Vlastně nelze dojít k nějakému závěru.
Je to tak. Nezmění se to. Prostě sem nebudu moct psát všechny věci.
Zní to děsně jednoduše, ale není...

Letty

My head...needs cleaning.

15. června 2010 v 21:19 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Takže. Už se nám pomalu blíží začátek prázdnin...na které se velice (jako asi každý) těším.
DNESKA jsem však promýšlela nový příběh a zdá se mi, že mi chybí jen pár "maličkostí", a můžu začít psát. Vlastně už mám napsaný zkušební prolog. Příběh se bude vyprávět jako vždy v první osobě a název přibližně taky vím. Chcete ho prozradit? x) Ne ne-nic vám prozatím říkat nebudu. Ještě bych to zakřikla a inspirace by byla fuč xD
Jen říkám, že se příběh naklání spíše zase k fantasy, občas motaný něčím "ze života". A, bude se točit okolo snů (jak jinak). Všimla jsem si, že sny jsou důležitou součástí mých příběhů, třeba v Karamele či Svitu Magie. No, však taky dělám počest názvu tohoto blogu...Malý svět velkého snílka..
Taky mě napadlo, zda bych po ukončení Svitu Magie neměla napsat něco jako dodatek, myslím tím, že bych se třeba pustila do Violetina nebo Christopherova života z jejich pohledu. No, přinejmenším by to bylo zajímavé, ne?

Ach. Já vím, já vím, že už vás tím nudím.
Tak dobře, přepněme...na tuhle fotku. Samozřejmě uhodnete, odkud je. Focená ještě prvního června v Německu při cestě autobusem do Drážďan. O tom jsem vám ani nepsala, že? Nějak se mi do toho nechtělo, a trošku mě ten výlet zklamal.
Ve zkratce: Moritzburg (zámek, kde se točila Popelka-vůbec mi to tak nepřipadalo), Drážďany (prohlídka Starého města, několik kostelů) a galerie Zwinger (těšila by mě víc, kdyby nebyla tak obrovská! Nicméně obrazy jako Sixtinská Madonna od Rafaela a Dáma v bílém od Tiziana se mi moc líbily x)..).
Dresden
Nadpis je opravdu výstižný. Moje hlava vážně potřebuje vyčistit, aby se v ní nemíchaly věci takhle dohromady a navíc v článku.

Mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty

  • Měli jste/budete mít nějaký školní výlet a kam?

In dog´s eyes

13. června 2010 v 17:44 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Co jste přes celý víkend dělali? Pokud se dá za víkend považovat i páteční odpoledne (a já si myslím, že ano xP), byla jsem s kamarádkama v bazéně, škoda jen, že jsem sebou neměla nějaký hodně odolný foťák x). Potom jsme si zašly dokoupit pití (teda, já jsem nekupovala, já jen upíjela xD) a na pizzu, na kterou jsem se těšila snad nejvíc xD..Byl to příjemný den, i když sluníčko i k večeru nesnesitelně pálilo.
Včera jsem část odpoledne strávila na oslavě patnáctých narozenin Iness. Docela dost jsme se zasmály, přes to počáteční trapné ticho. K večeru se zatáhlo a začalo foukat, holky se těšily, jak zmoknou, ale ani na procházce se nám to nepodařilo, protože jen krápalo.
Dneska už teplo není skoro vůbec a vrátila se ta depresivně bílá obloha. Tedy, doufám, že to nebude trvat dlouho.
Fotka pochází z jednoho výjimečně krásnýho dne, kdy jsme se s kamarádkou vypravili za město do takových odlehlých končin, kde jsme asi před několika měsícema sedávali. K našemu velkému překvapení byly kopce úplně zarostlá, takže naše plánované posezení se změnilo spíš na popocházení. Cestou jsme potkali dvě slečny na koni, jedna z nich byla moc milá a zajímala se o kamarádčina psa. Toho jsem pak vyfotila a tak vznikla tato fotka ▼.
G.
Všimněte si, jak se v jeho oku odrážíme xD
Strušně sepsáno a popsáno, tím pádem zřejmě dopsáno. xD

Mějte se sluníčkově.

Vaše Lady Letty

Svit Magie-17.kapitola-OSUDOVÁ

10. června 2010 v 20:15 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Ach ano. Konečně, že? x)
17.kapitola....to už máme skoro konec. Po této kapitola plánuju ještě asi tři kapitoly, případně epilog. To abych si pomalu začala spřádat do Wordu osnovu nějakého příběhu...
No, ale nebudu to uspěchávat, zatím si užívejte SM. x)
Krásné čtení! ^^

Svíce

8. června 2010 v 19:24 | Lady Letty |  Drabble
Druhé drabble.
Tentokrát pro Clarett. Omlouvám se ti, že jsem nenapsala fantasy a že jsem to nenapsala zdaleka tak dobře, jako to dokážeš ty. xD x)
Já jsem spíš na to sáhodlouhé rozvádění věcí, zkoumání podrobností..., ale právě proto mě drabble strašně baví-zkouším, na kolik se dokážu uskromnit a co dokážu napsat.^^

Zadaná slova zněla: Svíce, matný, sychravý

Nezapomeňte, že můžete zadávat i vy, do komentářů, prosím. x)

svíce

Nález

6. června 2010 v 21:47 | Lady Letty |  Zbytky
Tak. Ať se trochu zasmějeme.
Včera jsem v šuplíku mezi miliony sešitků z prvního stupně (a nejen), z poloviny nepopsaných, našla jakýsi kraťoulinký počin mého "raného mládí". Kdysi jsem to nazvala "fejeton", ale nevím nevím xD  Nese to název Jednoduchost krásy.
Berte ohled na to, že jsem to psala někdy v pětce/šestce, a to jsem byla ještě takové...káčátko xD
Ale rozesmálo mě to. xD

Fotka ▼ - Vídeň, Schönbrunn, 2009. Kdeže ty loňské sněhy jsou. x)
vodopád

Duha

3. června 2010 v 20:59 | Lady Letty |  Drabble
Moje první drabble s názvem Duha, které jsem napsala jen tak, při poslechu písničky My love od Sii. Mimochodem, je dokonalá.

Trochu jsem ošidila pravidla, protože máte mít u tohoto útvaru zadané tři (nebo dvě?) slova, které tam mají být obsažené. Ale odteď můžete psát do komentářů svoje návrhy, abych podle ncih mohla psát!

Drabble bych chtěla věnovat Neele, protože ona mě s tím seznámila...a taky proto, že ji mám ráda. (ale to nemusím psát xD)
duha
Layout: © Lady Letty