Červenec 2010

Back

31. července 2010 v 21:43 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Určitě si říkáte, že jsem se na Moravě tedy dlouho nezdržela. Ale koneckonců, bylo to jenom na dva dny. Během těch dnů jsem moc nefotila, většinu fotek obstarával taťka, takže sem fotek přibude minimálně. (Ledaže bych zažádala o autorský práva! xD) Jedna z těch mých je ta ilustrační.
Takže, kde přesně jsem to byla?
Ve čtvrtek jsme vyjížděli na dálnici. Pospávala jsem a poslouchala písničku na mém nepostradatelném (a dosti omláceném) mobilu. Počasí vypadalo zpočátku docela hezky, cestou jsme se zastavili v nákupním středisku Olympie. Vybrala jsem tam dárek pro jednu osobu (ona ví), trošku tam bloumala a prohlížela si výlohy. Potom jsme pokračovali dál, kousek od Brna do Lednice. Asi víte, že Lednice je krásný zámek se zahradami a minaretem. Polovina zámku byla v rekonstrukci, proto ho hyzdilo nevzhledné lešení.
S taťkou jsme šli na první okruh zámku. Původně jsem chtěla jít na druhý, ale tenhle se mi moc líbil. Uchvátilo mě nádherně zdobené, vyřezávané schodiště ze dřeva a stejně tak i stropy. Taky jsem si oblíbila tyrkysovou tapetu s orly, i když bohužel ne původní. Prohlídka byla zajímavá, doporučuju. x) Věděli jste například, že mramorovou vanu museli napouštět devět hodin? V Mikulově jsme se ubytovali (nějakou hříčkou osudu jsme dostali pokoj pod písmenem L) a na přání mamky vyrazili na Svatý kopeček. Na náměstí už začínalo krápat, na kopci přímo lilo. Promáčené oblečení mi rozhodně vadilo méně než fakt, že se mi zničil můj oblíbený, originální deštník z Itálie...x( Nicméně, i přes to počasí tam byl krásný výhled, až do Rakouska. 
Večer jsme šli na slíbenou večeři. Ubytování hezké, restaurace hrůza. Na to, jak tam bylo malinko lidí, jsme příšerně dlouho čekali na obsloužení. I na minerálku (já) a víno (rodiče) bezmála čtvrt hodiny. Měli jsme večeři předplacenou-jenomže prý došla polévka. Dělala jsem si pak se sarkastickým podtónem legraci, že se jim něco spálí, víno taky dojde a minerálka nebude. Nakonec jsme se konečně dočkali. Ta chuť to trochu vynahradila, ale stejně mě to štvalo. Fakt štěstí, že? xD
Rozhodně se nám nechtělo spát, a tak jsme se ještě toulali po Mikulově a zašli do jedné irské hospůdka, kde jsem se plánovala něčím "dojíst", ale po deváté hodině prý už nevařili. xD Ale měli tam báječnou čokoládu s několika příchutěmi (tradiční, bílá, hořká, mandlová, pomerančová, s lesním ovocem, lískooříšková...)-tomu jsem neodolala a dala si lískooříškovou. Přinesli mi ji s krásnou pěnou a šlehačkou navrchu. Mňam! Chvíli jsme "popíjeli" a pak se v jakési euforii odebrali na hotelový pokoj.

Fotka: Mikulov.
letty-letters.blog.cz
V pátek dopoledne pršelo neustále a vydatně. Přesto jsme se vydali do jeskyní "Na Turoldu" v Mikulově. Ne že by se tam dalo ohřát (bylo tam sedm osm stupňů-ten teplotní šok, když vylezete zpátky na denní světlo! Připadalo mi to jako v tropech.), ale aspoň to byl dobrý úkryt před deštěm. Prohlídka byla s průvodcem neuvěřitelně vtipná ("Zpátky půjdeme pod nízkými stropy, tak bacha ať se neobrousíte!") xD Kdybyste měli cestu kolem, skočte si tam. Když déšť ustal, jeli jsme na Sirotčí Hrádek, nahoru jsem ovšem nešla. Rodiče mi aspoň zamávali.
Při zpáteční cestě jsme navštívili brněnské centrum, katedrálu sv. Petra a Pavla a Špilberk, ale už ne vevnitř.
Bylo to...dejme tomu, fajn x)

Vaše Lady Letty

P.s: Jak jsem psala o té čokoládě, dostala jsem na ni chuť. Sakra! xD

Východ slunce

28. července 2010 v 19:23 | Lady Letty |  - - ->Jednodílné
 Dneska jsem poslouchala písničky a dostala jsem chuť napsat nějakou jednodílnou povídku.
Tak ji tu máte-trochu zamyšlenou, smutnou i veselou.
Posuďte sami. x)
letty-letters.blog.cz

Svit Magie-19.kapitola-VŮNĚ 2/2

26. července 2010 v 22:07 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Druhá část. :)
Hezké čtení! :)


Spánek

24. července 2010 v 16:33 | Lady Letty |  Básničky
Kolik je potřeba
Probdělých nocí
Za úsvitu usínat

Trochu se zdá
Že bez pomoci
bude ještě dlouho spát

Mezi prázdnými pocity
Usedaným prachem
Zapomenutou lehkostí

Už ji nic netrápí
Jen, že stala se vrahem
Nadějí, cílů, možností.

Ale to přece dávno.


 Do téhle rubriky pořádně dlouho nic nepřibylo! Opravdu nemám "básnické střevo" a všechno, co sesmolím, se mi zdá tak...uch, hloupé, že bych se to sem neodhodlala zveřejnit. Tento článek je v každém případě statečnost. 

Lady Letty

Kouření

22. července 2010 v 13:13 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Tahle rubrika asi potřebuje trošku doplnit. 
A navíc mě včera napadlo jedno z témat.... Je naprosto známé-kouření. (Nebylo to už v Tématech týdne?)
letty-letters.blog.cz
Fotka: Nemám žádnou hodící se fotografii, tahle je z výletu do Hostivic-vlevo, vedle květiny (Heřmánku nebo rmenu?) se nachází plot letiště Ruzyně. A všimli jste si těch mravenců? Já až teď xD

ZOO

19. července 2010 v 22:00 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Díky bouřkám se zchladilo jenom na chvilku, přesto jsme si naivně myslely, že nám na dnešek vyjde přiměřené počasí-a proto jsme si naplánovaly výlet do ZOO Praha. Vždycky jsem tam byla jenom se školou, což je jen takové to uspěchané lítání do výběhu k výběhu bez toho, aniž byste si mohly všechno pořádně prohlédnout. No, pokud byste si opravdu chtěli přečíst všechny ty vývěsky, plakáty, informace a projít přitom celou zoo, asi byste tam byli opravdu dlouho.
Přesto však je to trochu jiný, když máte víc času.
A možná si všimnete jedné cedule: "Přestože jste v ZOO, chovejte se jako lidi!" xD 
_____

Fotka: I opice o sebe dbají, například si čistí ocásek. xD
letty-letters.blog.cz

Vážka

16. července 2010 v 21:57 | Lady Letty |  Drabble
Uhm, takže další drabble, před chvílí dopsáno x)
Tentokrát je pro Lorane, která mi zadala krásná a docela snadná slova. Přesto nevím, jestli se mi to nějak zvlášť povedlo...x)

Zadaná slova zněla: vážka, slunce, naděje

EDIT:  Můžete mi zadávat další, ideálně 3 slova, protože už nemám co psát. (Vlastně mi zbývá ještě jedna "zakázka" pro Neelu) x)
letty-letters.blog.cz.

Prague

14. července 2010 v 22:26 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Tak tedy. Nebudu se tu zdržovat moc dlouho, nějak se mi do toho psaní ani nechce a jsem unavená.  X_X
Dneska jsme s kámoškama vyrazily do matičky Prahy. Konkrétně na Flóru (myslím, že se to píše s krátkým o, ale nějak se mi to víc líbí takhle. Je to...libočtivější xD), do kina.
Ráno už bylo strašný vedro, ale naštěstí jsme celý den byly většinou v metru nebo v klimatizovaných prostorech. Autobus neměl skoro žádné zpoždění a ani nebyl nějak nacpaný, takže jsme si v pohodě sedly. Navíc to tam za jízdy krásně profukovalo. Chvíli jsme čekali v koloně, kvůli opravám silnic (asfalt se asi tím horkem roztekl; silnice pak vypadala jako koberec, plný vzorů od gum aut). Děsily jsme se, že to bude takhle až do Prahy, ale pak už se krásně jelo. x) Já s kamarádkou jsme seděly úplně vepředu a poslouchaly jsme rádio Beat, které si tam pouštěl řidič. Během cesty jsme si stačily popovídat-postěžovat na extra-hloupou reklamu XXX Lutz xD a sledovaly jsme značky aut-několik rakouských, německých, polských a holandských. Vidíte, jak se člověk může snadno zabavit? xD

Fotka: Myslím, že nepotřebuje komentář.
metro

Cesta metrem byla víceméně příjemná, jednak kvůli krásnému chládku a jednak kvůli tomu, že tam výjimečně nebylo tak plno jako v konzervě se sardinkami xD. Na Flóře jsme měly docela dost času, šly jsme si koupit lístky do kina, pak do Mekáče a courly jsme se po obchodech; taky obchod s knížkami ^^-tam bych mohla trávit celý den a přečíst všechny ty romány, mangy a podobně x).
Zpátky jsme si řekly, že pojedeme tím proskleným výtahem, jenže to jsme neměly dělat xD Ten výtah se totiž dočista zbláznil. Pořád jezdil dolů, do mínusových pater na parkoviště, místo toho aby jel nahoru. I když jsme mačkali tlačítka, tak nereagoval. Byl tam s námi nějaký pár a ta slečna se se smíchem zeptala, jestli dojedeme nahoru ještě dneska, načež jsme se všichni začali smát. xD Když to zázrakem dojelo do třetího patra, raději jsme vystoupily a jely po schodech.
Koupily jsme si ještě dohromady velký popcorn a zamířily do našeho sálu. Byl skoro prázdný, kdo by taky jezdil v tomhle vedru do kina-všichni jsou raději u vody, že ano. xD
A na co že jsme to šly? Pravidelní čtenáři jistě ví-na Zatmění. A musím říct, že to byl ten nejlepší zfilmovaný díl ze všech předchozích. Nejvíc se mi líbily ty akční scény, které byly prokládány zase romantikou. Takovouhle "směs" mám velmi ráda xD Mělo to spád, příběh, vtip i vážnost, romantiku i akci, vše, co by to podle mě mělo mít. Takže musím říct velmi, velmi kladné ohodnocení (a ať si kritici a odpůrci říkají, co chtějí-už jsem se o tom zmiňovala v jednom článku). ^^

Dnešek jsem si nadmíru užila, kéž by jich bylo víc. Takže děkuji holkám, že se mnou jely a umožnily mi prožít hezký den. 

Mějte se krásně,
moji čtenáři.

Vaše Lady Letty


Svit Magie-19.kapitola-VŮNĚ 1/2

13. července 2010 v 20:15 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
19. kapitola, která se mi nejprve někam zatoulala a tak jsem ji musela zveřejnit znovu. :D :)
Krásné čtení ^^Oči

11. července 2010 v 21:32 | Lady Letty |  Drabble
Drabbles, drabbles, milované drabbles...Mám jich plnou hlavu. xD
Na scénu přichází můj další "lehko se píšící žánr"-horor. *šíleně se směje*
Takže, tato drabble je pro Martinu. A abych tě taky neošidila o nějaký ten vzkaz: tvoje záchvaty smíchu mi budou na střední pořádně chybět. ^w^

Zadaná slova zněla: půlnoc, oči, fialová

Nezapomeňte, že i vy mi můžete do komentářů napsat tři slova, která musí být obsažena v následující drabble. Z dosavadních "objednávek" mi už zbývá jen ta pro Lorane.
cestaa
Fotka: ...nad městem. Z archívu, trochu ztemněná.
---

Déšť

9. července 2010 v 19:00 | Lady Letty |  Drabble
Budu si muset zvyknout na to-nebo spíš vy-že neumím psát veselé drabbles. No dobrá, na pár výjimek, ale jinak jsou většinou zamyšlené, smutné... 
Tato je věnována BAuu, u jejíchž nádherných kreseb vždy obdivně vzdychám a která vždycky s nadšením čte mé kapitoly Svitu Magie. Tohle drabble je pro tebe příliš malým poděkováním. x)

Zadaná slova zněla: odhodlání, letmo, zírat

lavička2

Fotka: Popršená lavička v Drážďanech x)
----

Heart

9. července 2010 v 16:12 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Letty byla ve středu na odběrech krve, brali jí šest ampulek. sice ne plné, ale vypadalo to děsivě. Nejsem člověk, co by omdléval nebo tak něco, jenom se na to prostě nemůžu dívat. Takže jsem se musela koukat z okna a začala jsem počítat tašky na střeše xD No, prostě blázen, co taky jiného ode mě čekat. Vlastně nevím, co mi to všechno testovali, pouze doufám, že mi všechno dopadne dobře. Vždycky, když nějaké vyšetření projde bez problému, nabydu takového zvláštního, nadnášejícího pocitu-mám radost. Aneb zdraví je nad zlato.
Dneska se mi nějak ven nechce, půjdu se projít až večer s kamarádkou a zítra plánuju jet opět na Měřín, takže se docela těším. A vůbec...cítím se tak nějak...krásně. x)
Začínám myslet na tu zmrzlinu v mrazáku...mmm...xD Vadí vám vedra? Přijde mi, že mě moc ani ne. Celou zimu jsem se na léto těšila-a teď to mám, takže na co si taky stěžovat, že? A vůbec, ty občasný bouřky taky nejsou špatný. Kdysi jsem tady psala, že miluju tohleto počasí-slunečno a bouřky. Asi to vyjadřuje moje já, zdá se mi.

Lettynka se tedy zabývá tím, že čte (kupodivu ty knihy, co už četla-asi ji neomrzí), píše (zabývá se novým příběhem-pořád nemůže odhadnout, jestli se ten název k němu hodí), dívá se na seriály (postomilionté na Zoufalé manželky a nově na anime seriál Karin, na nějž mě navedla moje nee-chan, kvůli ní se nemohu odtrhnout! xD), chodí ven (nejraději k vodě), plánuje (a doufá, že se její plány nezhroutí-kino, zoo, voda, výlety a srazy...) a uskutečňuje je a skočí semtam na internet (a píše bláznivé články, které nyní čtete).   
Báječné, jak se to dá všechno stihnout x)

Fotka: Ještě starší, určitě si vybavíte spojitost s jinou fotkou. Srdíčko ze stránek, trochu okoukané, přesto vyfocené. x)

srdíčko
Ehm...mizím, ta zmrzlina na mě dělá oči. xD

Váš blázínek Lady Letty

Strawberry

6. července 2010 v 14:56 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
V neděli jsem se s rodiči vydala do okolí Třeboně na kola. Bylo strašné vedro, ale naštěstí jsme pořád nejezdili na sluníčku a také byla povětšinou jenom rovina, která krásně ubíhala. Tedy pokud jste nenarazili na kamenitou nebo kořenovou stezku, kde vaše kolo začalo jančit. xD Nejhorší však byli milovaní přátelé komáři. (po přepočtu 23 štípanců xD). V Třeboni jsme se podívali na Třeboňský zámek, ale protože jsem byla utahaná, moc jsem si to neužila, což je škoda. Takže doufám, že se sem ještě podívám. Celkové skóre padlo na 46.6 kilometru xD.
Cestou domů jsme projíždli okolo nějaké něhody. Na zemi ležela převrácená čtyřkolka a starý, rozmlácený bicykl. Přední kolo měl úplně zkřivené. A všude kolem byly rozsypané jahody...
Docela jsem o tom přemýšlela. Jestli se ti lidé zranili vážně, a pokud ano, zda přežili...

Včera jsem přesně v deset hodin večer držela dvě minuty ticha za to, že neuvidím moji hudební lásku Muse na královehradeckém festivalu Rock For People. O_o xD  Byl jste tam někdo? Pokud ano, jaké to bylo? x) 
Přesto jsem si v pondělí zvedla náladu dokonale vtipným filmem Drž hubu! s Jeanem Renem a Gérardem Depardiem (nevím, jak se to správně skloňuje, nějak jsem to odhadla.) v hlavních rolích.
Vždycky se u toho strašně nasmějeme a tentokrát tomu nebylo jinak. x)


Fotka: Když nám do kuchyně nakouklo při západu sluníčko, dala jsem jahodu na kuchyňskou linku a jen tak fotila. A vzniklo z toho tohle. Mimochodem, máte rádi jahody? ^^
jahoda

Asi půjdu něco psát. Možná. Mám toho dost na výběr.
Drabbles, 19.kapitolu Svitu Magie nebo nový příběh, ke kterému se chci konečně dokopat.
A pak jsou tu ještě Narozeniny...A s těmi s nevím rady. Už dlouho sní v nekonečném spánku Rozepsaných. Je pravda, že se mi do nich vůbec nechce. Ale zase je mi líto je zrušit. Tak nevím, poradíte mi?

Vaše Lady Letty

Spása

5. července 2010 v 21:24 | Lady Letty |  Drabble
Pořád teď píšu takové zamyšlené drabble, s jistým posláním...
Tentokrát je věnována Caddy. x)

Zadaná slova zněla: šero, strach, slunce

oči
 Fotka: Opět moje oči x)

Svit Magie-18.kapitola-SAFÍR

3. července 2010 v 21:25 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Tramtadadá! Prosím fanfáry.
Konečně jsem dopsala další, předpředposlední kapitolu Svitu Magie, která tentokrát nese název Safír. Mnohému vděčím nadpozemské skupině Two Steps From Hell-pomáhá mi umocňovat okamžiky, jež prožívám společně se Stelou a díky tomu se mu pak snáze píše. Užívejte si to, brzo bude konec! *pod okem se jí leskne slza* O_o

Krásné čtení ^^

Svit Magie-upoutávka

Summer reading

2. července 2010 v 20:33 | Lady Letty |  Kousek z mých názorů
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Jak si užíváte začínající prázdniny? Můj včerejšek patřil převážně lenošení, protože v tom vedru se stejně nic jiného nedá dělat...Možná tak sbírat jahody x) Kterých máme mimochodem plnou ledničku a mrazák. Dokonce jsme se pokoušeli vyrobit jahodový dort se želatinou, ale těsto zrovna nedopadlo na jedničku. Ale což, dvojka je taky dobrá xD
A dneska jsme jeli s rodiči na Měřín. Asi dva tři roky po sobě nám tam vždycky začalo zpravidla pršet, ale tentokrát bylo nádherné počasí, jenom sem tam nějaký mráček. Možná trochu vedro, od toho však bylo koupání. x) Zbytek času jsem se vyhřívala na sluníčku, nebo naopak schovávala pod slunečníkem a četla si. Zrovna si oživuju Zatmění, protože na to plánujeme jít s kamarádkami do kina. Co jsem četla recenze na tento film, nejsou jako vždy moc příznivé, ale podle mě záleží na každém jednotlivci, jaký si utvoří (a ať už je to jakýkoliv film) názor. Je nesprávné nechat se ovlivnit kritikou (nebo i chválou) ostatních, ačkoliv jste jiného mínění.

Fotka: Moje žabky, které jsem po dlouhé době vytáhla z kupy bot. Docela se mi po nich stýskalo, protože jsou takovým charakteristickým znakem léta. Upozorňuji, že jsem u sebe neměla foťák proto je to pořízeno mobilem x)
žabky
Muhehe xD
Ehm... *nějak už neví, co by ještě napsala, krom toho, že je naprostý blázen xD*

Tak se mějte...sluníčkově!

Vaše Lady Letty ^^

Temné metro

1. července 2010 v 21:12 | Lady Letty |  Kousek z mých názorů
V úterý, ve škole (odpuste mi to slovo, prosím), kamarádka přinesla do školy dvě knížky-manga komiksy. Okamžitě jsem se zamilovala do jednoho z nich-Temného metra. Celé jsem ho přečetla ve škole, a vyprosila jsem si, jestli si ho smím půjčit domů, kde jsem četla podruhé. Klidně bych četla ještě potřetí, ale druhý den jsem knížku musela s těžkým srdcem vracet xD
Hororová manga Temné metro má několik svazků, četla jsem tedy zatím ten první. Kamarádka si bude objednávat i další, takže si musím trochu nacvičit psí oči a uplácení xD, aby mi je půjčila.
Protože nemám teď knihu při sobě, budu se to snažit popisovat zpaměti, takže se něco nemusí přesně shodovat.
Upozornění: kilometrový článek, obsahuje popis celého děje knihy
Pro některé jedince: Opovažte se kopírovat! Nebo na vás povolám démony z té knihy! ^w^

temné metro

Layout: © Lady Letty