Září 2010

Svit Magie-20.kapitola-LOUČENÍ 1/2

28. září 2010 v 21:46 | Lady Letty |  ---> Svit Magie
Konečně jste se dočkali, že? x)
Ale pozor! Poslední kapitolu jsem raději rozdělila na dvě části (na dvě kapitoly se mi to dělit už nechtělo)...i když to od její délky stejně nepomohlo. xD  Věřím, že budete trpěliví a dokážete tolik textu přelouskat. Taková pohádka na dobrou noc. xD

Krásné čtení,
Letty
Svit Magie-upoutávka

Dáma s lucernou

25. září 2010 v 22:13 | Lady Letty |  - - ->Jednodílné
Povídka na téma týdne, které zní Naděje...x)
Zase lehce melancholická, ale...i pozitivní. Čtěte sami.
letty-letters.blog.cz

Hřbitov

25. září 2010 v 19:37 | Lady Letty |  Drabble
Konečně jsem se dokopala přidat sem nějaký článek, konkrétně drabble pro slečnu Blackness. x) Možná trošku morbidní. Ale já si nemůžu pomoct! xD

Zadaná slova zněla: hudba, hřbitov, kluk, ústa, kostkovaná bunda
letty-letters.blog.cz

Plowed field

21. září 2010 v 20:43 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci. Dlouho tu nebyla žádná snůška mých keců, že?
Takže.
Konečně mám za sebou všechna kola Spisovatelské Literární soutěže u Tomisuse a už se aspoň nemusím stresovat nějakými uzávěrkami, dokud se moje maličkost neusmyslí zase se někam přihlásit a otestovat se. Musím říct, že nejlehčeji mi šlo asi první kolo-což byla povídka. Druhé kolo už tak jednoduché nebylo-námět na nějaký článek, knihu ap. To jsem vytáhla starý nápad z mého stého Wordu, ale myslím si, že je dosti otřepaný, takže jsem si jistá, že moc bodů, aspoň za originalitu nezískám. Ono je dost těžké vymyslet cokoliv originálního, když, jak říká jeden chytrý citát (neví někdo, odkud ho mám? neboli od koho?), všechno už bylo někdy napsáno. No a třetí kolo, poezie...co říct? V jedné rubrice tu mám schováno pár mých pokusů z poezie, ale nemyslím si o nich mnoho dobrého. Taky, napsat na povel básničku, mi přijde docela těžké. Naštěstí jsme dostali téma Deprese, temno, strach-v čemž, jak pravidelní návštěvníci určitě ví, se často vyžívám. xD A políbila mne-pardon, líbla mě na čelo Múza a zase odletěla dál, takže se z toho dala stvořit nějaká hatla patla aspoň na stránku. x) Určitě sem tu povídku a báseň po vyhodnocení přidám, ale musíte si ještě kapánek počkat.
V menu jsem změnila knihu měsíce-tentokrát se tam zabydlela má oblíbená Jane Austenová s románem Emma. Na to, že běžně čítám tlusté bichle, byla tahle docela těžká. Ale...milá. Zanechala ve mne dobrý pocit. x) Ještě počkat na Rozum a cit....xD Ale přednost teď dostává třetí díl Poselství Jednorožců. A zítra! ^^ *těší se jak blecha* Kamarádka mi slíbila, že mi přinese dvojku a trojku Temného Metra + jedničku Kategorie Stvůry. ^^ Há.
Ve škole už jsme psali většinu opakovaček, zítra nás akorát čeká přírodopis...Ten mě nikdy moc nebavil, ani nevím proč. A na zemák máme stejnou, novou učitelku jako na angličtinu a ta si minulou hodinu vyzkoušela celou třídu na orientaci. Moje orientační schopnosti nepovažuji za dostačující. xD Ale tak v terénu je to horší, na světové mapě jsem to zvládla nakonec za jedna. A to mi dala dvakrát místa, které tam nebyly napsané-ale uznala mi to a vymyslela mi náhradní. Jinak, když už jsme u té angličtiny. Dneska jsme pracovali na počítačích- a psali jsme "penfriendům" z Velké Británie. Samozřejmě ve věkové kategorii, kterou jsme si vybrali, bylo asi jenom sedm lidí, a tak mě napadá, co si asi pomyslí, když jim najednou napíše patnáct lidí. xD (měli jsme napsat asi tak čtyřem). Mně už dneska odepsala jakási April. x) Tohle jméno se mi moc líbí-vybavím si při něm postavu z jedné knížky od Jacqueline Wilsonové anebo April Rayen z adventury Dreamfall: The Longest Journey. (to kdybyste neměli co dělat a sháněli nějakou hru, u níž se dobře zabavíte-volte tuhle! Jednak procvičí vaše mozkové buňky, jednak je opravdu skvěle zpracovaná jak po grafické tak po příběhové stránce).
Je možné, že jsem napsala takovýto sloh?

Fotka: Zorané pole-foceno zespodu. Aneb Pan Podzim přichází... Jinak je to pořízeno na procházce s rodiči (bylo to přesně před deseti dny, kdy ještě počasí tolik nemrazilo a celé odpoledne jsem mohla chodit v tričku. To mi zrovna psala nee-chan ze srazu, že je jí horko, že? ^^)
letty-letters.blog.cz
A jsem nastydlá. (jako polovina třídy) Huhňám jako slon; ale zase je to lepší než chraptět. Nesnáším, když chci něco říct-a najednou mi hlasivky vypoví službu a vyjde ze mně takové to směšné zaskřehotání. xD 
Všimla jsem si hezkého nového tématu týdne. Že bych opět porušila nepsaní témat týdne? ^^

Mějte se krásně a skládejte básně. xD

 Vaše bláznivá Lady Letty

Výstřel

18. září 2010 v 21:10 | Lady Letty |  Drabble
Drabblátko pro slečnu . x) Doufám, že se ti bude aspoň trochu líbit. (Tak nevinné zadání, a já z toho vytvořím takové drama! xD)

Zadaná slova zněla: Koberec, máslo, svetr

Pokud budete mít chuť, čas a inspiraci, můžete mi taky zadat slova ( ideálně 3-5)! ^^
letty-letters.blog.cz

Sním=žiji

15. září 2010 v 20:37 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Téma týdne je sen.
A ačkoliv články na téma týdne většinou nepíšu (popravdě jsem dosud psala jenom jeden), tohle si nemohu nechat ujít. Protože kde se nacházíte? V malém světě velkého snílka! x)
letty-letters.blog.cz

Černá kočka

13. září 2010 v 18:26 | Lady Letty |  Drabble
Nevím-možná se ten název k drabble nehodí, ale nevěděla jsem, jaký zvolit, abych vám třeba nenapověděla a neprozradila něco dřív, než si to přečtete.
Tentokrát je pro Martinu.

Zadaná slova zněla: kočka, moře, pěna, vlasy, karmínová

K fotce: Zase moje oči ^^
letty-letters.blog.cz

Minuta ticha

11. září 2010 v 21:12 | Lady Letty |  Kousek z mých úvah
Minuta ticha za 2996 obětí teroristického útoku 11.září 2001:

Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct, třináct, čtrnáct, patnáct, šestnáct, sedmnáct, osmnáct, devatenáct, dvacet, jednadvacet, dvaadvacet, třiadvacet, čtyřiadvacet, pětadvacet, šestadvacet, sedmadvacet, osmadvacet, devětadvacet, třicet, jednatřicet, dvaatřicet, třiatřicet, čtyřiatřicet, pětatřicet, šestatřicet, sedmatřicet, osmatřicet, devětatřicet, čtyřicet, jednačtyřicet, dvaačtyřicet, třiačtyřicet, čtyřiačtyřicet, pětačtyřicet, šestačtyřicet, sedmačtyřicet, osmačtyřicet, devětačtyřicet, padesát, jednapadesát, dvaapadesát, třiapadesát, čtyřiapadesát, pětapadesát, šestapadesát, sedmapadesát, osmapadesát, devětapadesát, šedesát.

Uplynulo devět let.
Devět let ode dne, kdy se úplně obyčejný den v New Yorku stal noční můrou. 
Dodneška se dá diskutovat o tom, kdo byl skutečným viníkem.
Ale co na tom? Ať to byl kdokoli, nic to nemění na tom, že zapříčinil smrt tolika lidí...různé osudy skončily v jediném okamžiku.

Tenhle fakt, tahle hrůzná skutečnost jenom potvrzuje...
... že nikdy si nemůžeme být jistí, co se může stát
...že jedna vteřina nám může změnit celý život (tolikrát prokázané)
... a že svět je nenávratně a skrz naskrz prolezlý zlem. Bohužel.

lehce pesimisticky a pochmurně naladěná Lady Letty

Běž, kam tě vede tvoje srdce

9. září 2010 v 22:02 | Lady Letty |  - - ->Jednodílné
Jednorázovka.
Zvláštní.
Divná.
Prostě moje. Čtěte. x)
letty-letters.blog.cz

Tma

7. září 2010 v 20:22 | Lady Letty |  Drabble
Opět něco morbidního, ale z těch slov, co jsem dostala tentokrát, ani nic jiného nešlo.
Pro Messie. x)

Zadaná slova zněla: ona, žiletka, tma
letty-letters.blog.cz

Sami

5. září 2010 v 20:12 | Lady Letty |  Zbytky
Jsme sami
A tma nám zžírá duše
V kterých cítím cosi skrytého
Spojuje nás to

Bojíš se?

A nad námi obloha padá
Schovávají nás trosky
Jenom naše myšlenky
Se nad námi vznáší

Vidíš je?

Zavíráme oči
Snažíme se uniknout
Od hořké chuti viny
Která se misí s tmou

Vnímáš ji?

Přejeme si víc
Než nám osud může dát
Toužíme po odpuštění
Nikdo neslyší naše výkřiky

Víš to?

Držíme se za ruce
Odvrženi od světa
Dlouho jsme se hledali
V temném ztracenu

Pamatuješ se?

Jsme sami
A tma nám zžírá duše
V kterých cítím cosi skrytého
Spojuje nás to.


Není to poezie, proto jsem to zařadila mimo. Je to jenom tok mých myšlenek-ale líbí se mi to... Připomíná mi to jeden z překladů anglických písniček. x) 

Pomněnka

5. září 2010 v 16:53 | Lady Letty |  Drabble
Tentokrát tu máme drabble pro slečnu Callidoru. Doufám, že se bude líbit, ačkoliv je nesnesitelně pošetilé a romantické.

Zadaná slova zněla: bestie, zápraží, pomněnka, nachová
letty-letters.blog.cz

Inception

4. září 2010 v 16:00 | Lady Letty
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Včera mě kamarádky přepadly s návrhem vyrazit si do kina. Kývla jsem, protože na Počátek jsme chtěly jít už předtím, ale nějak se k tomu nedostalo. Nebudu se tu rozepisovat o složitém ději filmu, ale jediné, co vám řeknu je: Jestli to u vás ještě dávají, seberte se a běžte na to! To je rozkaz! xD Film je opravdu...jak bych to napsala..."luxus". ^^
A ani dneska večer nebudu doma, poněvadž nedaleko hraje zase naše místní skupina, o které jsem mluvila v některém ze svých článků...no a já si to nemůžu nechat ujít. 

Uá, netěším se na příští týden, to bude zase písemek. Nejhorší je, že mám pocit, že si ale vůbec nic nepamatuju.
Včera jsme měli provizorní rozvrh a angličtinu, z níž nám (díkybohu) odešel strašný učitel a přišla nějaká nová. Měla jsem trochu strach, že bude nepříjemná (i když, vlastně ještě může být úplně jiná-měli jsme šanci zatím ji poznat jen jednu hodinu), ale docela nás všechny překvapila. Je to taková sympatická černovlasá slečna s brýlemi, ale ne nejmladší. Dozvěděli jsme se, že má šest psů-a z nich jednoho velkého, osmdesátikilového-prý "mazel"- a ráda řídí auto. Jinak bude naše školní psycholožka, z čehož si dělala srandu-ostatně se pořád smála.
"Už si vás všechny pamatuju. Výborně. Tak jsem se pochválila..." -to když si pořád opakovala naše jména.
"Zajímavý je, že si pamatuju vaše jména, ale jména mých kolegů se mi pořád pletou."
"Tak ty chceš na vojnu? To se musíš ostříhat. Nemáš citovej vztah ke svým vlasům?"
"Nebudu vám dávat domácí úkoly. Vy je nechcete dělat, já je nechci opravovat, takže se nebudeme dělat násilí na obě strany." xD
Prostě strašná sranda s ní. xD Aspoň první dojem, co na všechny udělala, je velmi kladný. xD

Fotka: Co k ní říct? Možná jen neustále přeříkávanou věc: "Láska bolí." To značí ten připínaček zabodnutý v srdci. 
letty-letters.blog.cz
Obvyklé okecávačky pod ilustrací pro dnešek vynechám, poněvadž mě už nic důležitého nenapadá.

A jak se máte vy?

Vaše Lady Letty

Umělec Strachu

2. září 2010 v 20:31 | Lady Letty |  Drabble
Upřímně, slečno Alio^^, na tvá slova bylo hodně těžké vymýšlet. xD
Ale tak nakonec se mi něco stvořit podařilo, i když si nejsem moc jistá tou kvalitou.

Zadaná slova zněla: obdiv, Umělec Strachu, rudá, černá, malba
letty-letters.blog.cz
Fotka: Co byste řekli? Čí je ta část hlavy vpravo? xD Samozřejmě moje. S lesem v pozadí. x)

Dreamer

1. září 2010 v 18:36 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Ahoj,
moji malí velcí snílci.
Opravte mě prosím někdo a řekněte mi, že jsme dneska školu skončili místo toho abychom ji začali. No jo. Zpátky do reality.
Takže letos devítka. Devítka, devítka, devítka...
To číslo zní docela dobře. (i když mám nejraději jedničku) Další důležitý milník, další etapa přecházející do úplně jiné dimenze na střední škole. Je to moc zvláštní. Pravděpodobně si budu plnost téhle pravdy uvědomovat až na konci roku.
Třebaže bych si měla ty lidi u nás ještě co nejvíce užít, nějak mi přijde, že o prázdninách mi vůbec nechyběli (tedy, na výjimky)...Snad to je jenom momentální, rozporuplnou náladou. Nejspíš se musím prostě "aklimatizovat". 
Velmi zvláštní pocit, zase jít po ulici, potkávat známé tváře, postávat před dveřmi a čekat, až otevřou.
Rozvrh jsme ještě nedostali, a předpokládám, že ještě dlouho nedostaneme (jako minulý rok)-jenom na pátek nějaký provizorní. Před prázdninami se nějak mluvilo o tom, že bude část třídy mít jinak odpoledku než ta druhá. Doufám, že si to rozmysleli!
No, jinak dneska se to ještě okecávalo, ale zítra už se mou celoživotní náplní opět stane rýsování okrajů. Jsem nadšená. *ironie*
Zabraly jsme si to místo, které jsme chtěly, jenomže naše třídní nám samozřejmě řekla, že takhle sedět nebudeme. K naštvání, tohle. x/ xD

Taky pořád prší. Na jednu stranu je to dobré, protože mám déšť ráda (dobře se mi při něm píše, tvoří atd.), ale na druhou stranu, pokud prší neustále, připadám si trochu jako v kleci.
Začala jsem psát nový příběh, který jsem slibovala vedle, opakuji, vedle Tajemství noci. V předminulém článku jste mě špatně pochopili, možná to bylo tím zvýrazněním, takže se omlouvám. x) Děj je ze života a začíná mě to docela bavit. Ale víc už nebudu prozrazovat. ^w^

Fotka: Vlastně nevím, co k tomu říct. Netuším, proč jsem se rozhodla dát sem sebe. Chytl mě takový nápad... Modré stíny, modré tričko (krom toho mého nepoužitelného na doma bohužel žádné modré nemám, jenom takové tílko xD)... a název který by se k tomuhle obrázku hodil? Dreamer...to jsem přesně já. Snílek.
letty-letters.blog.cz
Miluju tenký černý fix! Pořídila jsem si ho na ty moje patlaničky podobné výkresům z první třídy, a strašně ráda s tím obtahuji. *zasněně vzdychá* Vím, že nikdy kreslit nebudu umět-když to člověk neumí, tak se to nenaučí (tedy, aspoň v mém případě) a že to nebudu nikde vystavovat (možná sem tam něco), ale přesto všechno-mě to baví.
Je krásný pocit, když vás něco baví, jste do toho zapálení. A není to tak, že to musíte udělat nebo že za to dostanete odměnu. Prostě z vlastního, osobního zájmu.
Věřte mi. Nezaměnitelné, nejlepší. x)

Pac a pusu,
Vaše Lady Letty
Layout: © Lady Letty