Listopad 2010

Happy birthday to me!

29. listopadu 2010 v 18:40 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Hahá.
Už je to tak. 
Z majitelky tohohle blogu už je patnáctka. ^^
Musím to ještě nějak vstřebat, pravděpodobně mi to dojde až na konci roku a následujících pár měsíců se jistě budu častokrát opravovat, když se mě někdo zeptá, kolik mi je. xD
Líbí se mi, že jsem se narodila v 5:55. Na tom si můžu zakládat. ^^ (Ovšem ještě lepší by bylo kdybych se narodila 5.5. 1995 v 5:55 xD). 
Dostala jsem zimní kabát v tmavě modré barvě a barevný náramek z kůže. ^^
Ale pro mé mlsné a sladkomilné já byl nejlepší dárek ten krásný dort, který můžete vidět na fotce. Taťkova známá skvěle peče, a tak mi už poněkolikáté upekla nádherný dort s piškotem, marmeládou, bílou polevou, čokoládou, čokoládovou patnáctkou, marcipánovými růžemi a jahodovým zdobením..a...a...a...xD Ne, dobře, prostě z toho mám velkou radost.
Problém však je (nebo to není problém?), že se opravdu p-o-m-a-l-u spotřebovává, protože je hodně sytý. Takže kdyby někdo z vás chtěl přijít, mileráda vám kousek ukrojím. ^^
letty-letters.blog.cz
Nedivte se, tenhle blázen  *ukazuje na sebe* vážně oslavil už patnáct let. xD
Další rok za sebou a další roky před sebou, a věřím, že hezké.
Další roky k cestě za mými sny. x)
Doufám.

Lady Letty

P.S: Když se tak dívám, tenhle článek vážně nevypadá jako pořádný článek. Spíš snůška mých přehnaně optimistických řečí. Ale co. ^^ Narozeniny má člověk jen jednou do roka.

Vlečka

26. listopadu 2010 v 17:24 | Lady Letty |  Drabble
Tentokrát tu mám schované drabble pro slečnu VeEee.
Přijde mi zvláštní, úplně jiné než všechny moje ostatní drabble. Vlastně se v něm odráží taková myšlenka, že bychom neměli dělat důležitá rozhodnutí, dokud jsme si jimi nejsme na sto procent jisti.

Zadaná slova zněla: štěstí, láska, smrt
letty-letters.blog.cz

V temnotě

22. listopadu 2010 v 20:36 | Lady Letty |  Básničky
Zhasnuto.

A tma lepí zmoklé sklo
Mlhou černobílou
Nemajíc soucit pro
Mou duši rozervanou

Za oknem na mě čeká strach
Snaží se dostat do slabin
Cosi ve mně bije na poplach
Hnáno srdcem bolavým.

Tisíce zámků nepomůže
Ba ani zahozený klíč
Bolest odemknout se zmůže
A vyklouzne pryč.

Rozlije se v mé hlavě
Myšlenky skropí svojí krví
Našeptává lhavě
Špatná rozhodnutí praví.

Zmatená sama sebou
V klín slané slzy padají
Zlomená hlavně Tebou
Prázdné ruce strádají.

Jsem tady ztracená
Jaká světla mně povedou?
Když všechno zhasíná
A stává se temnotou

Ze rtů šeptavé výkřiky
Nesou se svíravým tichem
Nitra hořící uhlíky
Spalují ohnivým smíchem

Zapomenout toužím
Nechat vzpomínky odplavat
Marně se však soužím
Jak nadobro Tě vymazat.

Mokrá mi klesají víčka
Do vzpomínek a našeho snění
Nad nimi už zhasla svíčka
Už nevlastní to sladké znění.

Zhasnuto.

A tma lepí zmoklé sklo
Mlhou černobílou
Nemajíc soucit pro
Mou duši rozervanou.

A prosím, nekopírujte. 

Básnička, kterou jsem také posílala do Srpnové spisovatelské soutěže. Témata tu zněla: Deprese, temno, strach. A pokud mě znáte, víte, že je to šité přesně na mě. xD i když, poezie se mi nepíše snadno, velkou inspiraci mi dodala hudba. Dokonce vím, že velkou část básně (to je asi příliš vznešené pojmenování pro můj výtvor) jsem psala při písničce Bury Me Alive od We are the fallen. Za nález téhle skvělé skupiny vděčím Nameless. (Vidíš, takže na tom máš podstatnou zásluhu! xD ^^)

Letty


Podzim

20. listopadu 2010 v 19:14 | Lady Letty |  Drabble
Drabble pro slečnu BAuu. x)
Jsem strašná, strašná, já vím. xD Už zase jsem z tak krásných slov udělala drama. Já si prostě nemůžu pomoct. ^^

A už nemám co psát, takže kdybyste byli tak laskaví a zadali mi ideálně 3-5 slov, která bych měla zahrnout do drabble pro vás. x) Děkuji pěkně. ^^

Zadaná slova zněla: cesta, slunce, podzim, třpyt


Bouřka

20. listopadu 2010 v 17:19 | Lady Letty |  - - ->Jednodílné
Původně tohle mělo být krátké, zamilované drabble na přání mojí nee-chan, ale jelikož nějak nepřicházela na slova, navrhla jsem, že bych jí mohla rovnou napsat povídku. x) Koneckonců, musela jsem zase využít toho, že jsem mohla opět psát. Jaký to krásný pocit, cvakat rychle na mojí klávesnici. ^^
Pár dnů jsem psala a nakonec z toho vyšlo tohle-jedna malá, něžná a děsně sladká povídka.
Upozorňuji vás, komu by vadila láska mezi dvěma klukama ( a vím, že to čtou spolužačky z mojí třídy a můžu vám říct, že v tuhle chvíli je mi s prominutím úplně ukradené, co si o mě budou myslet-nic proti vám ^^), neměl by na celý článek vůbec klikat. ;)

Jedna rada na závěr:  Pusťte si k tomu nějakou podobně sladce laděnou písničku, jinak se mi budete smát. xD A neodsuzujte mě, prosím ^^

Nee-chan, poslední slova mého úvodu patří tobě. Vím, že se mi to nepovedlo a že prostě zamilované povídky psát neumím a tak dále. ^^ Ale bylo to psané hlavně pro tebe.
Jsi pro mě moc důležitá-doufám, že to víš. x) ♥
letty-letters.blog.cz

Sbohem

15. listopadu 2010 v 18:11 | Lady Letty |  Drabble
Zase jsem se dlouho neozvala, ale tentokrát za to mohly mé zdravotní důvody, ne lenost. (Kupodivu. xD) Zmiňovala jsem se o tom v minulém článku. Protože už je to však lepší, aspoň jsem napsala drabble pro Martinu, kterou jsem minule tak bezohledně přeskočila-většinou si nechávám záležet na pořadí. x)
Ačkoli by se zdálo, že ta slovíčka jsou jednoduchá, dohromady mi moc neseděla a trvalo déle, než jsem něco stvořila. Stále mi to nepřijde úplně doladěné, ale tak...snad mi to prominete. x)

Zadaná slova zněla: židle, křeček, počítač, tma
letty-letters.blog.cz

Noc

11. listopadu 2010 v 18:40 | Lady Letty |  - - ->Jednodílné
Protože teď nemůžu moc psát (neptejte se xD), dám vám sem alespoň povídku, co jsem zasílala do Srpnové spisovatelské soutěže. Navzdory tomuto názvu čekáme ještě na vyhlášení, a já doufám, že to se mnou snad nedopadne úplně zle. x) Tahle povídka byla hodnocena celkem kladně, za což jsem velmi ráda. x) Snažila jsem se upustit od svých tragických konců. (promiň mi to, Blackness ;) xD) Abych pravdu řekla, není to tedy můj obvyklý styl a možná je to na mě trošinku přeslazené. xD
Ale snad se vám bude líbit. ;)
letty-letters.blog.cz

Motýlci

8. listopadu 2010 v 20:07 | Lady Letty
Strašně se tímto omlouvám Martině, kterou jsem takto bezohledně přeskočila, ale nad tvými slovy musím ještě popřemýšlet x)
Drabblátko pro slečnu Nameless. Nevím, je takové divné, svým způsobem romantické (za to ale může Luka z Uraboku ^^ ♥)...

Zadaná slova zněla: motýlci, modrá, světlo, naděje, konec
letty-letters.blog.cz

In the leaves

6. listopadu 2010 v 18:03 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Jo.
To je tak, když slečna Letty je líná napsat, protože jak by se sama vymluvila, má pořád něco na práci (povětšinou kouká na další díly anime ^^, to mi potvrdí nee-chan, že ano? ^^ ) a ke článku zasedne až po týdnu. *fackuje ji hanba*
Mé deprimující články zase prosvětlíme, co vy na to? x)

Je fakt, že jsem asi neměla pravdu. Kdybych místo školy seděla doma, vyhrabala bych se z mé nálady o hodně později. Ale přítomnost těch upřímně se usměvavých lidí mi strašně moc pomáhá. Jsem ráda za naši třídu, jsem ráda za ty lidi (třebaže mě občas štvou). 
Děkuju vám za všechny ty komentáře k předchozím k článkům, vím, že vám to opravdu dlužím. Jste báječní. ;)

V pondělí část áčáků a část béčáků (skoro samé holky), jela k okresnímu soudu ve městě. V rámci občanky jsme se zúčastnily soudu s chlapem, co řídil pod vlivem alkoholu. Nakonec se soudkyně usnesla na trestu šest měsíců ve věznici s dozorem. Vlastně ani nevím, proč vám to píšu, bylo to prostě zajímavé. x) Obhájkyně byla docela mladičká, obdivuji ji, že se vůbec dala na takové povolání a že tenhle-jeden ze svých prvních soudů zvládla úctyhodně. x) Soudkyně měla zajímavé názory, zapamatovala jsem si větu: "Buďte stateční. A pokorní. Protože o tom život je, o pokoře." x)

Fotka: Já a kamarádka v listí, já jsem ta vpravo.  Jo, v listí. xD Jsme prostě blázni, a taky se to neobešlo bez důsledků, že? (ona ví) Mimochodem, to co vidíte nad mým obočím a na čele není nějaká piha, ale ty drobečky z listů.  xD Moc se mi líbí, jak se nám v očích zrcadlí obloha.

letty-letters.blog.cz
No a včera nás na škole navštívil profesor z obchodní akademie. Zdál se mi výstřední, na prstu se blýskal prsten s černým kamenem a na zápěstí houpal zlatý náramek. Měl dokonce i zlatý řetízek a zpod trička mu vykukoval pásek s nápisem DIESEL (snad schválně) na značkových džínách. xP xD Ale teď se vraťme k tomu, co jsem chtěla. Zaujalo mě, že se tam od třetího ročníku studuje jako jeden z volitelných oborů, žurnalistika. Po tom strašně toužím. Jenomže mi přijde, že je víc proti, než pro. Tak zaprvé, na ty předměty tam jako ekonomie a podobně nemám hlavu. Ve třeťáku se tam dělají zkoušky z psaní na počítači. Deseti prsty, v čemž jsem beznadějný případ. Píšu jako drak leda tak třemi, čtyřmi prsty. A navíc je to docela daleko. Počítám s tím, že budu v každém případě dojíždět (u nás žádná střední není), ale...jsou bližší školy, jako třeba gympl. Myslím, že na ten si podám přihlášku jako první a v záloze budu mít obchodku. Nesnáším rozhodování! A vůbec, nechce se mi na střední. Taky se bojím, že mě nepřijmou, že to nezvládnu. (Jako vždycky).

Mmm, myslím, že se půjdu kouknout na osmý díl. ^^

Vaše Lady Letty
Layout: © Lady Letty