Duben 2011

Tužka

28. dubna 2011 v 21:10 | Lady Letty |  Drabble
Ahoj, moji malí velcí snílci!
Já máám radooost ^^ *prozpěvuje si* No, prostě je hezký vědět, že už jsem oficiálně přijatá na gympl. :)) Nebudu to dál okecávat, koncekonců, článek píšu kvůli něčemu jinému.

Konkrétně kvůli drabble pro mou nee-chan. ^^ Určitě budeš vědět, proč jsem drabble pro tebe napsala tak, jak jsem ho napsala. :)) Snad jednou...budeš kreslit na tom okně s parapetem, naproti mně. ^^ *nevinný úsměv*

Zadaná slova zněla: Zelená, tužka, magie, úplněk, hvězda

Project day

21. dubna 2011 v 21:58 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Slibovala jsem článek, tak ho tu máte mít. :) Upozorňuji však, že jste při jeho čtení vystaveni nebzpečnému záření nudy, která vás může i zabít. :DD (No jo, slečna Vtipná. :D)
Takže, projektový den. :) Měsíc příprav a nakonec to tak rychle uteklo. :)
V hale jsme už den předtím dělali přípravy, stěhovaly jsme lavice jako "stanoviště" každé země, a v prvním poschodí jsme k zábradlí přivazovaly velké vlajky. Nebyly to koupené látkové, jak byste asi usoudili, ale ručně malované. Já a H. jsme měli Velkou Británii, tudíž nejtěžší vlajku ze všech zemí (ceklem deseti), které byly vybrány. :D Sice jsme s tím dali velkou práci, ale výsledné dílo stálo za to. :) I tak z nás nikdy malířky nebudou. :D
Jako oblečení jsme si vybraly školní uniformy, které se v některých školách v Anglii nosí. Já jsem vytáhla dlouho nepoužívanou černou sukni, prouhaté podkolenky, bílou košili, kravatu, mamčin svetr a černé boty na podpatku. :) Musím říct, že bych v tom klidně chodila do školy i normálně. :D :)
Druhý den ráno jsme si daly sraz a všechny věci nám naštěstí odvezl do školy taťka. ^^ Naše stanoviště bylo bohužel jako první. :D Na lavici jsme si rozložily všechny potřebné věci jako notebook s prezentací, malé vlaječky, krásný fialový deštník H. (který se spíš hodil k Japonsku :D), desky anglických kapel, knížku o princezně Dianě a knížky Williama Shakespeara. :) Chyběl nám akorát talířek se sušenkami s marmeládou (něco jako linecké), které jsme upekli podle receptu na anglické cukroví, a také čaj. :)
Takže jsme se vydaly do školní kuchyňky, kde také ostatní připravovali porkmy ke svým zemím. K Paříži krájeli sýry, k Maďarsku se dělaly jednohubky, k Řecku krevety, k Rakousku se vařily vídeňské párky...:D A kromě toho na stanovištích bylo spoustu dalších jídel, v Itálii pizza a špagety, ve Španělsku pomázanka s krabím masem, ve Finsku perníčky s finskou vlajkou a v Rakousku Mozartovy koule... :D (škoda, že ne někoho jiného, že, nee-chan? ^^)
My jsme potřebovaly uvařit pravý černý anglický čaj. Pomáhala nám naše učitelka na češtinu-byla moc hodná. :)) Bez ní bychom byly ztracené, protože nám půjčila dvě termosky a o přestávkách, kdy byl strašný frmol, nám chodila ještě čaj přidělávat. :)
Zvonění bylo vypnuté, začátek a konec přestávky ohlašovaly písničky. ^^ (byly tam i dvě od Escape The Fate a jedna od Muse ^^) Po první hodině okecávání prezentace, nabízení cukroví a nalévání čaje, jsme byly úplně vyřízené. :D Kromě toho jsme musely ještě chodit mýt hrníčky, doplňovat sušenky a všechno to dokumentovat mým foťákem. :D Ale byla to sranda. :D
Škoda jen, že někteří žáci začali být brzo znudění, a naše nadšení to podstatně snižovalo...:)
Tři dobrovolníci si na konci akce tahali nějaké otázky ke všem zemím a k Evropské Unii, skvěle to "moderoval" spolužák. ^^ Pak sálem zaznělo We are the champions od Queenů a najednou byl konec. :)

Fotka: Já a H. Ten můj výraz, ach jo :D Neumím se tvářit normálně. ^^

I když to bylo náročný, jsem moc ráda, že jsem to mohla zažít. Takové vytržení ze stereotypu. :) A taky moc děkuju H., protože nevím, co bych tam bez ní dělala. ^^

Letty

Motýl

18. dubna 2011 v 19:26 | Lady Letty |  Drabble
Další drabble, tentokrát pro slečnu Sofii Jouklovou. Že mi to ale trvalo!

Tohle drabble není moc veselé, ostatně jako většina toho, co píšu. Ale líbí se mi ten nápad v něm obsažený. :) Posuďte sami.

Zadaná slova zněla: motýl, ztratit, vzpomínka

P.S: A jsem předběžně přijatá na gympl! ^^ Jupíí! ^^ A v soutěži jsem skončila druhá. ^^ :))


Blessed with a curse

13. dubna 2011 v 21:19 | Lady Letty |  Kousek z mého života
Nemocná, líná a s nefungujícím počítačem= katastroficky vycházející rovnice.
Podle toho také vypadá mé působení na blogu.
Naštěstí už je mi trochu líp, svou lenost jsem dokázala přeprat a počítač už také k mé radosti dal pokoj. No jo, zlobivá grafická karta. ^^
Nemoc mě tenhle týden štve mnohem méně, než kdybych byla nemocná příští týden. V pondělí máme totiž konečně to slavné, několikrát přesouvané focení na ročenku (už jsem se smířila s tím, že tam budu vypadat jako pitomeček :D) a ve středu projektový den Země Evropské Unie. S přípravami na tenhle den jsme si daly s kamarádkou tolik práce, že by mě moc mrzelo, kdybych tam nebyla. Mimochodem, máme Velkou Británii. ^^ Ale o tom budu mluvit podrobněji až příští týden, až po tom dni, takže si ještě chvíli počkejte na podrobný popis toho všeho. :) Teď to vypadá jako nějaká strategie, jak vás nalákat na příští články. :D Ale já to jen chci spojit i s těmi zážitky, které budu mít až ve středu (doufám.) :)

Moje milá učitelka na češtinu mě informovala o nějaké literární soutěži s názvem Můj kousek přírody. Vzhledem k tomu, že jsem jí posílala Kousek oblohy (který se jí líbil :)), chtěla, abych ho nějak přepracovala a zkusila ho tam poslat. O to jsem se opravdu pokusila a využila její nápad, že by sourozence v příběhu s onou loukou spojovala jejich zesnulá maminka. Na tyhle témata, jak asi víte, se mi píše nejlépe, a tak jsem to už do napsaného díla (která se přepracovávají těžko) nějak šikovně zaonačila. ^^ Takže uvidíme, jak dopadnu.
Ale co jsem si užila s přepisováním...:D Do té soutěže se to totiž muselo posílat ručně psané. Učitelka si myslela, že to ve škole jenom vytiskneme, ale když jsem jí ujistila, že to musí být ručně (byla překvapená :D), omluvila mě z výtvarky a měla jsem si to v klidu u počítačů přepsat a taky jsme se na to chtěly podívat kvůli odstavcům. Jenomže :D ... jenomže naše dvacet let staré křápy si čas od času dělají, co chtějí, a tak se mi ani po čtvrt hodině nepodařilo dostat k mailu, kde jsem měla povídku uloženou. Šla jsem se jí tedy zeptat do hodiny, jestli by to nešlo spustit/vystiknout někde jinde. :D Dala mi svoje klíče, ať to jdu zkusit do sborovny na její účet (!!). :D No, jenomže tam zase měla novější verzi Wordu, takže to také nešlo. :D Tak jsem (už značně vystresovaná) běžela zase dolů. To už jsem se mezi dveřma musela smát. :D Zbytek hodiny jsem tedy doufala, že pan Křáp v učebně informatiky si to rozmyslí. Nakonec mu mojí maličkosti přišlo asi líto a začal fungovat, ke zvonění. :D Ale všechno zlé k něčemu dobré, byla jsem omluvená i z hodiny fyziky. ^^ (Třikrát hurá!)
Takže to byla opravdu "legrace". :D Ale na druhou stranu, kolikrát za život se člověk podívá do sborovny zevnitř? :D (Ne že bych se tam v té situaci nějak zvlášť koukala... :D)
Plánování školního výletu se neobešlo taky bez komplikací, ale nakonec už máme něco zamluveného, tak jen doufat, že nebudu nemocná. ^^ Protože to bude přeci jenom poslední výlet, na který se třídou pojedu. :))

Fotka: Labutí portrét. Jediné, co ho kazí, jsou ty kachny v pozadí. :D


Mimochodem, zapomněla jsem se úplně zeptat, jestli jste někoho prvního dubna vyvedli aprílem (sice je už třináctého, ale i tak :D). Mě teda parádně napálila kamarádka tím, že prý se mnou nebude moct jet na Sázavafest a že lístek musí prodat. Uf, to mě teda dostala. :D A bylo to od ní pěkně ošklivý, ale apríl je apríl. :D Já jsem jí pro změnu namluvila, že má na zádech roztrženou košili. :D

Jéje. Zdá se mi, že jsem se tu vypsala až moc o tolika bezvýznamných věcech. :)) Odpusťte mi to.

A teď už raději půjdu.

Letty

P.S: Nenapadl mě žádný vhodný nadpis, a tak jsem ho nazvala podle písničky, kterou nemohu přestat poslouchat. :) Aneb Bring Me The Horizon válí. :))

Strážný anděl

5. dubna 2011 v 21:13 | Lady Letty |  Drabble
Zvláštní, že jsem dokázala vydržet bez blogu takovou řadu dní. Ona je to pro mě v jistém smyslu taková závislost, místo, kde můžu být sama sebou a ve velké míře si psát to, co chci a projevovat tady svoji uměleckou duši. :) (To poslední zní možná trochu jako nadsázka...:D).
Slova na drabble od Kerttu jsem měla zadaná už hodně dlouhou dobu, ale nějak se mi do nich pořád nechtělo. Až jednou, když jsem si jen tak uvažovala a nechala své myšlenky proplouvat hlavou, mě udeřil (skoro slyšitelně! :D) nápad. :) U drabbles se mi to stává často-když se mi nechce na ta slova psát, nenutím se do toho a jenom si čas od času na ně vzpomenu a pohrávám si s nimi, až mě to "trefí" nebo, jak by se dalo ještě říct, mě políbí slečna Múza. :)

Zadaná slova zněla: jizva, plášť, kouzlo, zlo

Kerrtu asi do těch slov očekávala něco jiného, ale snad mi to promine. ^^
No, nebudu to víc okecávat, prostě čtěte. :)


Layout: © Lady Letty