7. týden (9. 4. - 15. 4. 2012)

19. dubna 2012 v 18:41 | Lady Letty |  Projekt 52

Velikonoční pondělí probíhalo jako každý jiný den. Dříve jsme ho s rodinou slavili-když jsem byla malá, dokonce jsem zdobili vajíčka a dávali je se sladkostmi koledníkům. Postupem času tahle obvyklá tradice začala upadat, bohužel. Dnes už k nám ani žádní koledníci nechodí, máma by stejně neotevírala, tak co. :) Nějaké roky jsem s H. chodila koledovat. To bylo opravdu super. Vstaly jsme vždycky v sedm ráno, daly si sraz na náměstí s pomlázkami, velkými košíky a igelitkami a za celé dopoledne jsme obešly několik ulic. :) Vykoledovaly jsme si vždycky spoustu sladkostí a vajíček, někdy i mašle na pomlázky. Cetsou nás někdy přepadla partička kluků a pořádně nás vyšlehala. :D Vzpomínám si také, že jsme jednou potkaly slovenský pár (možná, že už jsme to někdy na blog psala), kterému jsme na jejich přání také zazpívaly koledu. Hrozně se divili, že u nás chodí koledovat i holky. :D No, bylo to prostě fajn. A ta zásoba čokolád! :D I když jsem půlku spotřebovala tak do týdne. :D Ovšem ta krásně zdobená vejce se spotřebovávala hůř. :D To jsme pak měly celý týden majíčkové menu-vajíčkovou pomazánku, vajíčkový salát, vajíčka na chleba...:D Ale nestěžuji si. Byla to totiž krásná období. Ta odešla se čtrnáctými narozeninami (tuším), kdy jsme byly naposledy...a pak zbyly jenom vzpomínky. Ale krásné. :)
Neochotně jsem se po volnu vracela do školy, ale co se dalo dělat. Učení za každým rohem-alespoň ty lidi ve škole mi to trochu zpříjemňují. Hlavně moje spolusedící (a troufám si po skoro třičtvrtě roce říci, že skvělá kamarádka) L. s jejím smíchem. :)) Ve středu mnou neoblíbený těláček a s ním i hrůzná kladina. Nenávidím to. Opravdu to ze srdce nenávidím. Kdyby bylo na mě, takovéhle věci bych úplně zrušila. Tělocvik by pro mě znamenal třeba plavání, tenis, squash, florbal, procházka a podobné ještě dobré věci, ale ne tohle. -.- Ach jo. Co mi však ráno zlepšilo náladu bylo to, že jsem H. potkala v autobuse. V úterý jí nebylo dobře a tak jela do školy a na intr až druhý den, stejně prý měli od desíti. Nemohla jsem tomu uvěřit, když jsem ji tam viděla s velkou taškou v ruce a úsměvem na tváři. Okamžitě jsem se začala usmívat taky. :D Napadlo mě, jak by bylo úžasné, kdybychom takhle spolu jezdily každý den. No jéje. :))) Škoda, že to nejde.
Ale aspoň jsme se viděly pak zase v sobotu, kdy už bylo celkem pěkně, a tak jsme vyrazily na dlouhou procházku. Cílem naší cesty byl především takový neudržovaný zámek kousek od našeho zapadáčkova. Je mi docela líto-kdyby s ním něco dělali a "dali ho do kupy", určitě by se sem na něj jezdilo podívat dost turistů. Natáčela se tu na něm kdysi i jedna pohádka. :) Co nás ale zaujalo ihned, bylo moře krásných modrých květin rozprostírajících se okolo stromu. Takovou krásnou záplavu kvítku člověk mockrát neuvidí. A tak jsme, s jistou opatrností, abychom kytičky moc nepošlapaly, začalay fotit. A nejen je samotné, i nás v nich. :D :) To na fotce je ona a je to ta nejlepší fotka, co se za ten den povedla. :) Hrozně jí to tam sluší, že jo? :)) Musela jsem jí vysvětlit, že to, jak to vyfotím, je jen polovina úspěchu. Tu druhou musí zajišťovat "modelka" se svým výrazem. :D A jelikož se mi tady tak moje sestřička krásně usmála, myslím, že jsme to spolu zvládly na 100 % úspěšnosti. :D
Zjistila jsem, že když si občas prohlížím nějaké lidi, hned přemýšlím nad tím, jak bych je asi vyfotila. :D Je to docela zábava, když se nudíte. :D Škoda jen, že ty fotografie v mé hlavě se nikdy nevyplní. I kdyby k focení toho člověka třeba došlo, nikdy nebudou přesně takové, jako si je představuji. A mé focení je amatérské.
Ale baví mě to. Strašně mě to baví. ^^ A to je hlavní. :)

A jak jste se měly vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarett Clarett | Web | 19. dubna 2012 v 22:08 | Reagovat

Ladoňky v L. jsem nedávno nadšeně fotila taky... to je supr, že ještě neodkvetly!

2 Caddy Caddy | Web | 22. dubna 2012 v 20:00 | Reagovat

Moc pěkná fotka! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Layout: © Lady Letty